Haberler

Bilge Nesil Üyeleri Geleneksel Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Bilge Nesil üyeleri ve Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılımı ile İBB 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisinde gerçekleştirilen geleneksel kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Bilge Nesil Kahvaltı Organizasyonu bu yıl da renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Bilge Nesil ailesinin gün geçtikçe büyümesinden dolayı; geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl iki grup halinde planlanan geleneksel kahvaltı organizasyonunun ilk grubu 24 Aralık Cumartesi günü Bilge Nesil üyeleri ve velilerinden oluşan yaklaşık 750 davetliyle bir araya geldi. İkinci grubu ise 31 Aralık Cumartesi günü Bilge Nesil üyeleri ve velilerinden oluşan yaklaşık 500 davetliyle bir araya gelecek. Gerçekleştirilen bu dev organizasyona Belediye Başkanı Murat Aydın da iştirak etti.

Çırpıcı Sosyal Tesisleri’ndeki 6’ncı Bilge Nesil Kahvaltısında buluşan Bilgi Evi üyeleri aileleri ve öğretmenleriyle birlikte kahvaltı yapmanın tadını çıkardı. Kahvaltı esnasında, Bilgi Evi üyeleri çeşitli şiir ve türkülerden parçaları seslendirerek davetlilere keyifli dakikalar yaşattı. Program sonunda çekiliş ile şanslı 15 Bilgi Evi üyesine hediyeleri Başkan Murat Aydın tarafından takdim edildi. Başkan Murat Aydın’a yoğun ilgi gösteren Bilgi Evi üyeleri etkinlik boyunca başkanla ile fotoğraf çektirdi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bugün, bilge nesil üyelerimizle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Bilge nesil, belediyemizin 2005 yılında örnek bir proje olarak hayata geçirdiği, Bilgi Evlerindeki eğitimine devam eden gençler arasından seçilen ve ülkemizin geleceğine, gelişmesine ciddi anlamda katkı vereceğine inandığımız gençlerden oluşuyor. Zeytinburnu’nda 600 tane bilge nesil öğrencimiz mevcut. Şu an onlarla ve aileleriyle birlikte bir arada olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Yaptığımız muhabbetle onların enerjisini ben de üzerime almış oldum. Bu sayede enerjim iki kat daha arttı. Büyüklere örnek olabilecek tavırlar sergileyen bu gençleri, canı gönülden kutluyorum. İnşallah geleceğimiz bu gençlerle çok daha güzel olacak. Onları görünce gelecekle ilgili ümidim daha fazla artıyor.” dedi.

Program sonunda etkinliğe katılan öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte Başkan Murat Aydın ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

26 Aralık 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri