Haberler

Prof. Dr. İzzet Tor: Her Birey Kendine Has Bir Şahıstır

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil lise gurubu üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına rehberlik gezileri düzenliyor.

Bilge Nesil üyelerimize mesleki yaşantının ilk adımı olan üniversitelerde okumak, tercih edecekleri bölümleri yakından tanımalarını sağlamak, bu bölümlerin gelecekteki iş imkânlarını uzmanlarından öğrenmelerini böylece üniversiteli olma yolunda motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen rehberlik gezileri kapsamında bu seferki durağımız Biruni Üniversitesi oldu.

Biruni Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Tor’dan bilgi alan üyelerimiz sordukları sorularla merak ettiklerine en yetkili ağızdan cevaplar bulmuş oldu. İyi meslek kötü meslek şeklinde bir ayırım yapmayı doğru bulmadığını, her bireyin kendine has bir şahıs olduğunu ifade eden Prof. Dr. İzzet Tor, sevdiği işi yapan bir insanın en iyi mesleğe sahip olacağını belirtti. Bununla beraber hiçbir başarının çalışmadan gelmeyeceğine vurgu yapan Prof. Dr. İzzet Tor, eğitimin çok önemli olduğunu ve bu eğitimi sadece kendimiz için değil insanlık için almamız gerektiğini ifade etti.

Sunumun ardından üniversitenin içerisini gezen Bilgi Evi üyeleri derslikler, kütüphaneler, sosyal alanlar ve özellikle laboratuvarları dikkatle inceledi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından üyelerimiz üniversiteden ayrıldı.

19 Aralık 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri