Haberler

Bilgi Evi’nin Bilge Anneleri Sertifikalarını Aldı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri hanımlara yönelik kütüphane sohbetleri ve bilgisayar eğitimini tamamladı. Toplamda 5 hafta süren programın ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Bilgi Evleri, Zeytinburnu halkına daha kaliteli hizmet vermek, üye ve velilerin Bilgi Evlerini daha aktif kullanmalarını sağlamak, zamanlarını daha verimli geçirmelerine olanak sağlamak, kendilerini çeşitli yönlerden geliştirmelerini sağlamak, sosyal hayatlarını zenginleştirerek hayata daha pozitif ve bilinçli bakmalarına katkıda bulunmak, bir “kadın” olarak toplumdaki yerlerini, “anne” olarak çocuklarının en güvenilir dayanağı olduklarını bir kez daha hatırlatarak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği eğitim programını tamamladı.

Üyeler bilgisayar kullanımını öğrenerek hem kendi gelişimlerine katkıda bulundular hem de çocuklarının ödev yapmalarına yardımcı olabilmek için Word, Excel ve Powerpoint gibi ofis programlarını öğrendiler. Daha önce bilgisayar kullanma konusunda deneyimi olmayan bayanların en büyük problemi çocuklarına bilgisayarla ilgili herhangi bir konuda yardım edememekti. Bilgisayar ve internet kullanımını öğrenen hanımlar şimdi hem çocuklarına yardım ediyorlar hem de kendilerinin dikkatini çeken konular üzerinde internette araştırma yaparak bilgi sahibi olabiliyorlar. Aynı zamanda gerçekleştirilen kütüphane sohbetlerinde velilerin çocuklarına ve kendilerine bakış açılarını genişletecek rehberlik sohbetlerine yer verildi. Bununla beraber rehberlik çalışmalarıyla velilerimiz, çocuklarının bulundukları dönemlerde yaşadıkları sıkıntıları anlama ve en akılcı yöntemlerle problemleri çözme konusunda da fikir sahibi oldular.

5 hafta boyunca devam eden kütüphane sohbetleri ve bilgisayar eğitiminin ardından velilerimize sertifikaları takdim edildi.

09 Aralık 2016 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri