Haberler

Çocuklar Bilgi Evleriyle Hayatı Öğreniyor

Zeytinburnu Bilgi Evi Üyeleri Kızılay İle Hayatı Öğreniyor

Zeytinburnu Bilgi Evleri, üyelerine yaşadıkları dünyayı ve çevrelerindeki insanları daha iyi tanımaları için olanaklar sunarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Türkiye, bugün açıklanan Küresel İnsani Yardım 2016 Raporu’na göre, 2015 yılında ABD’nin ardından en çok uluslararası insani yardım yapan ikinci ülke konumuna geldi. Ülkemizin yapılan bu yardımlarla “En Cömert Ülke” olduğu şüphesiz geçmişte olduğu gibi bugün de kanıtlanmıştır. Bu yardımların toplanması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında bir takım kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları yer almıştır. Bu yapılan yardımlarla insanî değer ve yargılarımızın önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. KIZILAY, YEŞİLAY, AFAD, AKUT gibi kuruluşlar kendi hedefleri doğrultusunda hareket ederken toplumumuzda birçok sosyal sorumluluk projelerinde de rol almaktadır. Toplumun her kesimine ulaşıp birçok olay ve olguda bir farkındalık oluşturma gayretiyle yarışan bu kurumlar sayesinde hem duyarlı bireylerin yetişmesi hem de yapılan çalışmaların sürekliliği sağlanmaktadır.

Kızılay Haftası münasebetiyle Bilgi Evi üyeleri “Kızılay ile Hayatı Öğreniyorum” seminerinde bir araya geldi. Böylece Türk Kızılayı'nın tarihçesini, temel ilkelerini, görevlerini ve faaliyet alanlarını kaynağından öğrenme fırsatını yakaladılar. Acil durumlarda ilk yardımın önemini bir kez daha kavrayan Bilgi Evi üyeleri, beklenmedik durumlara hangi yöntemlerle müdahale edilmesi gerektiğini öğrenmiş oldu. Gerçekleştirilen semineri büyük bir dikkatle takip eden üyelerimiz seminerin ardından kendilerine yöneltilen soruları da rahatlıkla cevapladı ve sürpriz ödüllerle ödüllendirildi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından seminer sona erdi.

07 Kasım 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri