Haberler

İyi Bir Yazar Olmanın Yolu İyi Bir Okuyucu Olmaktan Geçer

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri” nde yeni dönemin ilk konuğu Melih Tuğtağ oldu.

Kitaba ve okumaya verdiği önemi gerçekleştirdiği etkinliklerle her zaman ortaya koyan Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri; üyelerinin gelişimlerine destek olmak, onlara kitap sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediği Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’nde yeni dönemin ilk konuğu Yazar Melih Tuğtağ oldu.

Yoğun alkışlar eşliğinde üyelerimizle buluşan konuğumuz, çocuklarla bir arada olmanın heyecanını yüreğinde hissettiğini ve enerjisinin kaynağının çocuklar olduğunu belirtti.

Konuşmasına geçmeden önce tüm üyelerimizle birlikte kısa bir dikkat egzersizi gerçekleştiren yazar daha sonra “Sessiz Sakinin Gürültülü Maceraları Eyvah Böcükler İstilada” isimli kitabına değindi. Kitabın yazılış hikâyesinden, içerisinde yer alan kahramanlara ve karakteristik özelliklerine varıncaya kadar üyelerimizin merak ettiği birçok soruya içtenlikle yanıt verdi.

Sohbetinin devamında Bilgi Evi üyeleriyle birlikte bir öykü kurgulayan Melih Tuğtağ, öykünün konusunu, nerede yaşandığını ve tüm kahramanlarını üyelerimizle birlikte oluşturdu. Bu şekilde üyelerimize bir öykünün en başından itibaren nasıl kaleme alındığını uygulayarak anlatmış oldu.
Gerçekleştirilen sohbetin ardından üyelerimizin kitaplarını imzalayan konuk yazar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

17 Ekim 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri