Haberler

Zeytinburnu Bilgi Evleri "Geleceği" Şekillendiriyor

Bilgi Evleri, üyelerinin gelişimine destek olmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına düzenlediği kulüp ve atölye çalışmaları ile güz dönemine merhaba diyor.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, üyelerine hayallerinin peşinden koşmaları ve çekirdekten itibaren en mükemmel bir biçimde yetişmeleri için ortamlar hazırlamaya devam ediyor. Geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak, fikirleriyle insanlığı etkileyecek liderler Bilgi Evlerinde yetişiyor.

Quiling’ den Akıl ve Zekâ Oyunları’ na, Öykü Yazarlığı'ndan Bilişim ve İnternet’e, Fen ve Teknoloji’ den Polimer Kil Kulübü’ ne varıncaya kadar birçok yeni kulübüyle Bilgi Evleri, üyelerine geleneksel sanatların inceliklerini, stratejik düşünme biçimlerini ve en yenilikçi sanat kollarının temellerini verecek. 6 Bilgi Evinde 22 farklı başlıkta açılacak toplam 43 kulüp ile üyelerinin gelişimine katkıda bulunacak olan Bilgi Evleri, aynı zamanda üyelerine kendi yeteneklerini keşfetme fırsatı da tanımış olacak. 20 kişiden oluşacak olan her bir kulübün, 32 hafta boyunca devam edecek olan faaliyetlerine toplamda 1000 üye katılacak. İlköğretim 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrencilerin katılabileceği bu kulüplere kayıtlar 26 Eylül’de başlayıp 15 Ekim 2016’ ya kadar devam edecek. 17 Ekim itibariyle başlayacak olan kulüp çalışmaları 27 Mayıs’ ta sona erecek.

Bilgi Evleri kulüp çalışmaları ile birlikte sanata ilgi duyan üyelerine yönelik atölye çalışmalarına da başlıyor.

Ev’den Okul’a Okul’dan Atölye’ye

32 hafta boyunca konusunda uzman hocalardan eğitim alacak bilgi evi üyeleri, okulla beraber yürütecekleri kültür sanat kurslarında kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Atölye çalışmalarıyla gençleri, vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeye teşvik etmek istediklerini ifade eden bilgi evi öğretmenleri, 27 Mayıs 2017 tarihine kadar sürecek olan kültür sanat kurslarında geleceğin bilge neslini yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Atölyedeki eğitimlerini tamamladıktan sonra ömür boyu yanlarında taşıyabilecekleri bir bilgiyi kazanacak olan öğrenciler, 11 ayrı atölyede yeteneklerini keşfetme fırsatını yakalayacak. 26 Eylül – 15 Ekim 2016 tarihleri arasında kayıtları gerçekleştirilecek olan atölye çalışmaları 17 Ekim’de başlayacak.

Kulüp ve atölye çalışmalarında aktif olarak başarı gösteren Bilgi Evi üyeleri, gerçekleştirilecek törenlerle ödüllendirilecek.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; hayattan beklentilerinin ve hayallerinin ne olduğunu bilen, denemekten vazgeçmeyen, yaşadığı dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen tüm üyelerimizi kulüp çalışmalarına davet ediyoruz, dedi.

Başvuru ve detaylı bilgi için :

413 11 11

Dahililer:
Sümer: 3211
Beştelsiz: 3212
Yeşiltepe: 3213
Veliefendi: 3214
Seyitnizam: 3215
Yenidoğan-Gökalp: 3217

26 Eylül 2016 Pazartesi

İlgili Video

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri