Haberler

Şampiyonluk İçin Sahaya Çıktılar, Gönülleri Kazandılar

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Bilgi Evleri Arası 7. Futbol Turnuvası izleyenleri futbola doyurdu.

Bilgi Evleri Arası 7. Futbol Turnuvasında her yıl olduğu gibi bu yıl da üyeler arasındaki sevgi, kardeşlik, centilmenlik ve rekabet görülmeye değerdi. Çekilen kura sonucu turnuvanın ilk karşılaşmaları Merkezefendi - Veliefendi, Sümer - Seyitnizam ve Yenidoğan - Yeşiltepe Bilgi Evleri arasında oynandı. Beştelsiz Bilgi Evi ise bay geçerek direk yarı finalden turnuvaya dâhil oldu. Tüm maçların Zeytinburnu Belediyesi Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde yapıldığı turnuvada, Yenidoğan Bilgi Evi Yeşiltepe Bilgi Evini 8 - 0 lık skorla mağlup ederken, Sümer Bilgi Evi, Seyitnizam Bilgi Evini 6 -2 lik skorla geçerek adını yarı finale yazdırdı. Turnuvanın ikinci gününde karşı karşıya gelen Merkezefendi ve Veliefendi Bilgi Evlerinden ise 2 - 1 lik skorla galip gelen Merkezefendi Bilgi Evi adını yarı finale yazdırdı.

Yarı final mücadelelerinde turnuvanın favori ekibi Sümer Bilgi Evi Yenidoğan Bilgi Evini 6 - 1 lik skorla mağlup ederken, Merkezefendi Bilgi Evi Beştelsiz Bilgi Evini 11’ e 3 lük skorla farklı bir şekilde mağlup ederek adını finale yazdırdı.
Turnuvanın son gününde final maçından önce 3.lük maçı oynandı. 3.lük için karşı karşıya gelen Yenidoğan ve Beştelsiz Bilgi Evleri’nden Yenidoğan Bilgi Evi 7 - 0 galip gelerek turnuvanın üçüncüsü oldu.

Birlikte Çok Güzeliz, Biz Birlikte Türkiye’yiz

Finale çıkan Merkezefendi ve Sümer Bilgi Evleri arasında tadına doyulmaz bir futbol maçı sergilendi. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği, takımların kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmada Merkezefendi Bilgi Evi, Sümer Evi’ni 1-0 yenerek şampiyonluk kupasını almaya hak kazandı.
Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç ve Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık’ın izlediği karşılaşmada, üyeler tribünlerde her iki takıma tam destek ve moral verdi. Bilgi Evleri üyeleri, hazırladıkları birbirinden gösterişli pankartlarla final maçına ayrı bir renk kattı. Final maçında “Biz Birlikte Türkiye’yiz” yazılı pankartla sahaya çıkan oyuncuların verdiği mesaj çok anlamlıydı.

Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu bütün futbolcuları teker teker öperek tebrik etti.

01 Ağustos 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri