Haberler

Bilgi Evleri Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, her yıl olduğu gibi bu yılda üyelerine unutamayacakları bir yaz tatili hazırladı. 20 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan yaz etkinlikleri sürprizler ve ödüllerle dolu.

Bilgi Evleri, uzun ve yorucu bir okul döneminin ardından tatili fazlasıyla hak eden üyelerini, birbirinden heyecanlı yarışmalar, turnuvalar, çeşitli aktivitelerin de bulunduğu geziler, 17 farklı başlıkta oluşturulan kulüp faaliyetleri ile atölye çalışmalarının da yer aldığı coşku ve eğlence dolu Yaz Etkinliklerine davet ediyor.

Bilgi Evi Üyeleri Yaz Tatilini Dolu Dolu Geçirecek

Yaz Etkinlikleri kapsamında birbirinden heyecanlı turnuvalar yer alacak. Bilgi Evi üyeleri futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergileyecekler. Düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerine bilgi katacaklar.

Bilgi Evi üyeleri sosyal, kültürel ve eğitsel yönlerden yeteneklerini keşfedip, daha verimli bir şekilde hayata hazırlanmalarını sağlayacak kulüp faaliyetlerine katılabilecekler. Her üyenin en fazla 3 kulübe kayıt olabileceği 17 farklı başlıkta toplamda 41 kulüp faaliyeti yaz döneminde bilgi evi üyelerine eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak.

Bilgi Evi üyeleri sanatsal yönden kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekleri atölye çalışmalarına da katılabilecekler. Gitar, bağlama, keman, piyano, zekâ oyunları, drama, halk oyunları, temel resim, anlayarak hızlı okuma ve karikatür atölyeleri ile kültür ve sanatla iç içe keyifli bir yaz dönemi geçirebilecekler.
Ayrıca üyelerimiz, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Havacılık Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi, Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı, Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk gezileriyle gezerek öğrenmenin ve doyasıya eğlencenin keyfine varacaklar.

Toplamda 56 gün sürecek olan yaz etkinliklerinde gezi, turnuva ve yarışmaların yanı sıra kulüp ve atölye faaliyetleri de gerçekleştirilecek. Bilgi Evleri, 3’ten 8. sınıfa kadar bütün Zeytinburnulu gençleri, kültür ve sanatla iç içe, sürprizlerle dolu olan, 20 Haziran – 19 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek Yaz Etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri 19 Ağustos Cuma günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak törende takdim edilecek.


Etkinlik Takvimlerini Görüntülemek ve İndirmek için Tıklayınız:

Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Merkezefendi Bilgi Evi
Seyitnizam Bilgi Evi
Beştelsiz Bilgi Evi
Yeşiltepe Bilgi Evi
Veliefendi Bilgi Evi
Sümer Bilgi Evi

13 Haziran 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri