Haberler

Bilge Evi Üyeleri Geleneksel Piknikte Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 420 Bilge Nesil üyesiyle birlikte Çekmeköy’ de gerçekleştirilen geleneksel piknik organizasyonunda bir araya geldi.

Bilge Nesil üyeleri geride bıraktıkları sezonun yorgunluğunu atmak için 4 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen piknik organizasyonunda buluştu. Sabahın ilk ışıklarıyla bilgi evlerinde başlayan hareketlilik 08:00 de Çekmeköy’ e doğru başlayan yolculukla devam etti.

Piknik alanına ulaşan üyelerimiz kendileri için hazırlanan ve zengin bir mönüden oluşan kahvaltı masalarına geçerek temiz hava ve eşsiz doğa manzarası içinde kahvaltılarını yaptı. Kahvaltının ardından serbest zaman içerisinde oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen bilgi evi üyeleri geçirdikleri yorucu dönemin stresini attı. Geleneksel ezgiler eşliğinde hep birlikte halaylar çekildi, horonlar tepildi.

Üyelerimiz büyük bir keyifle geçirdikleri bu zamanın ardından öğle yemeğine geçti. Öğle yemeğinin ardından sıra pikniğimizin en heyecanlı bölümü olan toplu oyunlara geldi. Yumurta taşıma, çuval yarışı, iple sarkıtılan elmayı elleri kullanmadan yeme, en hızlı erik yeme ve halat çekme yarışı ile üyelerimiz bilgi evleri arası bir birlerine rakip olurken heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli dakikalar geçirdi. Oynadıkları oyunlar ve yaşattıkları heyecanla pikniği adeta bir şenlik havasına dönüştüren bilgi evi üyeleri günün ardından kendilerini yalnız bırakmayan Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç ve Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

06 Haziran 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri