Haberler

Bilgi Evleri Yetenekli Üyelerini Ödüllendirdi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri; Atölye Çalışmaları ve Sonbahar-Kış Dönemi Kulüp çalışmalarında başarılı olan üyelerini, gerçekleştirdiği törenlerle ödüllendirdi.

Bilgi Evlerinin 22 farklı başlıkta açtığı toplam 41 kulüp faaliyetlerine 32 hafta boyunca devam etti. İlgi ve yeteneklerine göre Satrançtan Fen ve Teknolojiye, Origamiden Akıl ve Zekâ Oyunlarına varana kadar 22 farklı başlıkta açılan kulüplerden istediklerine katılan Bilgi Evi üyeleri, gerçekleştirdikleri çalışmalar ile bilgi ve becerilerini artırırken yeni yeteneklerini de keşfetme fırsatı buldu. Bahar Döneminde 32 hafta boyunca devam eden kulüp çalışmalarında en başarılı ve en aktif üyeler gerçekleştirilen törenlerle ödüllendirildi.

Bilgi Evi üyeleri zengin içeriğe sahip kulüp çalışmalarının yanında, gerçekleştirilen atölye çalışmalarıyla yeteneklerini daha da ileri düzeylere taşıma fırsatına da sahip oldular. Sekiz ay boyunca konusunda uzman hocalardan eğitim alan Bilgi Evi üyeleri, okulla beraber yürüttükleri 8 aylık kültür sanat kurslarında ders sonrasındaki boş vakitlerini değerlendirdi. Atölye çalışmalarıyla gençleri kötü alışkanlıklardan korumaya ve boş vakitlerini değerlendirmeye teşvik etmek istediklerini ifade eden Bilgi Evi öğretmenleri, kültür sanat kurslarında geleceğin bilge neslini yetiştirmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Atölyedeki eğitimlerini tamamladıktan sonra yanlarında taşıyabilecekleri bir bilgiyi kazandıklarını ifade eden Bilgi Evi üyeleri, 9 ayrı atölyede yeteneklerini keşfetme fırsatını yakaladıklarını dile getirdi.

Her Bilgi Evinde ayrı olarak gerçekleştirilen ödül törenlerinde, aynı zamanda ayın öğrencileri de belirlenerek hediyeleri kendilerine verildi. Bilgi Evi üyelerinin sahnelediği gösteriler, şiir okuma performansları ve birçok etkinlikle daha da renkli hale gelen ödül töreninde başarı gösteren üyeler hediyelerini alırken yaşadıkları mutluluk gözlerinden okunuyordu. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu Bilgi Evleri Kulüp - Atölye Kapanış ve Ayın Öğrencisi Ödül Törenleri çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

30 Mayıs 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri