Haberler

Okudukça Kazanmaya Devam Edeceğiz

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin düzenlediği 12. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Ödül Töreni Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. 7.330 kişinin katıldığı 40 günlük sürede 33.000 kitabın okunduğu yarışmanın ödül töreni de yoğun bir ilgiye sahne oldu.

Ödül Törenine, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Ferruz Kutsal, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Heyci, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, Askerlik Şube Başkanı Halil Akar, Bilgi Evi Koordinatörü Necmettin İşık, okul Müdürleri, öğretmenler ve kıymetli yazarlarımız Ayda Çayır, Toprak Işık, Ayşen İnci, Sibel Eraslan ile İsmail Bilgin katıldı.

Derece elde eden yarışmacıların isimleri tek tek açıklanırken salonda ki heyecan görülmeye değerdi. Her gruptan ilk on dereceyi elde eden katılımcıların sahneye davet edildiği törende, yarışmanın birincileri 2.000 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgelerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’dan aldı. İkincilere 1.500 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgeleri, üçüncülere 1.000 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgeleri takdim edildi. Yarışmanın dördüncüleri 750 TL, beşincileri 500 TL, altıncıdan onuncu dereceye kadar olanlara ise 400 TL para ödülü takdim edildi. Toplamda mükerrer dereceler dâhil olmak üzere 50 katılımcının ödül almaya hak kazandığı yarışmada 39.350 TL para ödülü dağıtıldı. Ayrıca ilk üç dereceye giren yarışmacılar ailelerinden iki kişiyle beraber 5 gece 6 gün sürecek ve tüm masrafları Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanacak olan “Çanakkale Yaz Kampına” katılmaya da hak kazandı.

Kazananlara ödülleri takdim edildikten sonra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın:

“Sevgili gençler, saygıdeğer hanımefendiler beyefendiler hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle yaklaşık 12 yıl önce Türkiye’de ilk defa Bilgi Evleri Zeytinburnu’nda kurulmuştu. Ve bizim bilgi evlerimizin ilk öğretmenlerinden iki tane kardeşimiz bu sene rahmetli oldular. Yılmaz Dağhan kardeşimiz, hocamız mekânı cennet olsun ve Semra kardeşimiz o da rahmetli oldu. Mekânları cennet olsun. Ben bu kardeşlerimiz için sizlerden bir Fatiha okumanızı istirham ediyorum.

Sevgili hemşerilerim, bize destek veren yazarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma, başkan yardımcısı, kültür müdürü, bilgi evlerinden sorumlu arkadaşımız ve bilgi evlerinde görevli öğretmen arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Mahallelerinde bilgi evlerine kol kanat geren muhtarlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Yine ilçe milli eğitim müdürümüze, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bize yetki veren sizlere, Zeytinburnu halkına çok çok teşekkür ediyorum. Ama en önemlisi bu yarışmaya katılan 7000 in üzerindeki Zeytinburnu insanına huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten anlamlı bir iş. Dikkat ettiyseniz derece alanların çoğu bayan kardeşlerimiz. Kadınlar daha önde. Okumada da öndeler birçok alanda önde oldukları gibi. Anneler çocuklarımızı yani geleceğimizi şekillendiriyorlar ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyorlar. Okumada da onlar öncüler tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah seneye 13. Kitap okuma yarışmasında bir arada olmak temennisiyle sevgili gençler gözlerinizden öpüyorum, değerli büyüklerim ellerinizden öpüyorum ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” Dedi.

Ödüllerin takdim edilmesinden sonra davetlilere 12. Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasıyla ilgili video sunumu yapıldı. Bilgi Evleri üyelerinin hazırladığı programda, 15 kişilik gitar grubu ve halk oyunları grubu salonu coştururken, “Bilimin Aziz İnsanları” adlı tiyatro gösterisi davetlilere keyifli anlar yaşattı.


12.Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Tüm Sonuçları İçin Tıklayınız.

13 Mayıs 2016 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri