Haberler

Kitap Tutkunu Zeytinburnu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin bu yıl 12. sini düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasının Sınavı 7 Mayıs Cumartesi Günü gerçekleştirildi. 4. Sınıftan itibaren binlerce üyenin katıldığı sınava bu yıl ki ilgi bambaşkaydı.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, artık bir gelenek haline gelen kitap okuma yarışmasının 12. sini gerçekleştirdi. Okurların dört ayrı grupta 40 günde 7 kitap okuyarak hazırlandığı kitap okuma yarışmasına gösterilen ilgi her zamankinden daha fazla oldu. Öğretmeninden öğrencisine 7 sinden 70 ine farklı kuşakları aynı sahnede buluşturan Bilgi Evleri, 12. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması ile toplam 32.260 kitap ve 4.072.314 sayfanın okunmasını sağladı. Bu güne kadar gerçekleştirilen yarışmalar içerisinde en yüksek katılımlı yarışmanın gerçekleşmesinde Zeytinburnulu’ ların kitap tutkusu önemli bir etkiye sahip. Sınavın bitmesinin ardından kitap tutkunlarına sertifikaları takdim edilirken kendilerini bekleyenler tarafından tebessümle karşılandı. Kimileri sınav soruları hakkında yorum yaparken, kimileri de daha çok ve dikkatli okuması gerektiğini ifade etti.

7 kitaplık seçkiyi okuyarak sıkı bir sınav hazırlığı yapan katılımcılar şimdi de sınavın sonuçlarının açıklanacağı büyük günü sabırsızlıkla bekliyorlar.

Geleneksel hale gelen yarışmanın dereceye giren katılımcıları 12 Mayıs Perşembe günü saat 18.00’de, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, yapılacak törende ödüllendirilecek. Katılımcıları para ödülünün yanında 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir Çanakkale Yaz Kampı bekliyor.

Derecelerinin ödül töreninde ilan edileceği sınavın sonuçlarına, Zeytinburnu Belediyesi resmi web sitesi www.zeytinburnu.bel.tr ile Zeytinburnu Bilgi Evleri web sitesi www.bilgievi.org.tr adreslerinden ulaşılabilecek.

I. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

II. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

III. ve IV. Grup Cevap Anahtarı için tıklayınız.

(3. ve 4. Gruplarda 94. Soru hatalı olduğu için iptal edilmiştir. Değerlendirme 99 soru üzerinden gerçekleştirilecektir.)

09 Mayıs 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri