Haberler

Bilgi Evi Üyeleri İstiklal Marşı’nın Kabulünün 95. Yıl Dönümünde Buluştu

İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yılı Bilgi Evlerinde gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Zeytinburnu Bilgi Evi üyeleri İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yılı’nı gerçekleştirdikleri etkinliklerle kutladı. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı eserleri vatan ve bayrak sevgisi bilgi evi üyelerine aktarıldı.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen İstiklal Marşı’nın bağımsızlığı en güzel anlatan, milli birlik ve beraberlikle eşsiz bir mücadeleyle atılan imza, milletin duygu ve düşüncesine tercüman olan, derin bir vatan ve millet sevgisi, büyük bir coşku ile kaleme alınan eşsiz bir sanat eseri olduğu ifade edildi.

İstiklal Marşı Türk milletinin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesidir. Mehmet Akif de İstiklal Marşı dizelerinde bunu en güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Yazdığı milli marşı parayla satmayı kendine bir ihanet kabul eden Mehmet Akif, bugün bizler için de millete hizmetin en güzel örneğidir. Milli marşımız tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir vesika niteliğindedir. Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz.

15 Mart 2016 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri