Haberler

Bilgi Evlerinden Bir Başarı Öyküsü

Zeytinburnulu çocuk ve gençlere tam on yıldır kültürel şuur ve okuma sevgisi kazandıran Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, okurken düşünen ve yazan yetenekleri keşfetmek amacıyla düzenlediği öykü yarışmasına rekor düzeyde katılım oldu.

Bilgi Evleri üyelerini, okumaya ve yazmaya teşvik ederken, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, dilimizi doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedefleyerek öykü yarışmasının ikincisini düzenledi. On yıldan beri kitap okuma yarışmaları, bilgi evi oku saatleri, gençlerle baş başa sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturan bilgi evleri düzenlediği öykü yarışması ile hedeflerine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırırken, okuma ve yazma konusunda belli bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan bilgi evlerinin, bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği öykü yazma yarışmasına rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 1300’ün üzerinde eser bir araya getirildi. Her katılımda biraz daha artan heyecan artık yerini final heyecanına bırakıyor.

20 Şubat Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan görkemli bir ödül töreni ile edebiyat dünyamızın söz sahibi yazarları tarafından değerlendirilen ve dereceye giren öyküler açıklanacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Üç grupta değerlendirilen eserlerin birincilerine 5000, ikincilerine 3000, üçüncülerine 2000 TL ödül verilirken ayrıca her grupta dereceye giren eserlerin haricinde ilk beş eser sahibi de mansiyon ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek. Tüm bu ödüllerin yanı sıra Bilgi Evleri, öykü yarışmasında dereceye giren eserleri bir kitap haline getirerek yayınlayacak. Bu sayede Bilgi Evi üyeleri eserlerini okuyucularıyla buluşturma imkânına sahip olacak.

11 Ocak 2016 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri