Haberler

Bilgi Evi Üyeleri İstiklal Şairi Mehmet Akif’i Andı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Mehmet Akif Ersoy’u 79. ölüm yıl dönümünde kabrinin bulunduğu Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen bir törenle andı.

Eserleriyle ve örnek şahsiyetiyle 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuran Mehmet Akif Ersoy’u Bilgi Evi’nin minik yürekleri ölüm yıl dönümünde yalnız bırakmadı. Zeytinburnu Bilgi Evleri’nin Bilge nesil öğrencileri tarafından kabri başında ziyaret edilen Mehmet Akif Ersoy rahmet ve minnetle anıldı.

Bilge Nesil öğrencisi Esra Erbil, Mehmet Akif’in, vatanseverliği, geleceğe aydınlık tutan rehberliği, sağlam kişiliği ve edebi hayatı üzerine bir konuşma yaptı. Kendisinin ve her bir gencin Mehmet Akif’in şahsiyetini model alması gerektiğini, insani duruşunu ve edebiyatçı yönünü anlatarak ifade etti. Ayrıca ziyaret sırasında Mehmet Akif’i görmeye gelen diğer bir üyemiz de ondan bir şiir okuyarak Mehmet Akif’in edebi yönünü ortaya koydu.

Unutulmayan büyük üstat, milli mücadeleyi destanlaştıran, milletimizin değerlerini en özel ve güzel biçimde özetleyen İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni dualar eşliğinde sona erdi.

29 Aralık 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri