Haberler

Yazar Halenur Gürbüz: “Yazarak Uzaklaşmak”

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ay ki konuğu yazar Halenur Gürbüz’dü.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine bu ay “Asiye” isimli kitabıyla tanıdığımız yazar Halenur GÜRBÜZ konuk olarak katıldı. Konuk yazar üyelerimizi selamladıktan sonra yazı hayatının başlangıcından ve gelişiminden bahsetti. Asiye isimli eseri hakkında üyelerimiz ile sohbet eden yazarımız eserinde yer alan kahramanların karakteristik özelliklerinden hikâyenin akışını nasıl şekillendirdiğine kadar üyelerimizin merak ettiği birçok bilgiyi aktardı. Kitabında yer alan hikâyelerin geçmişte yaşadığı olaylardan hareketle oluştuğunu ifade etti. Asiye isimli kitabının bir seri olacağını ve serinin ikinci kitabının da yakında hazır olacağını üyelerimizle paylaştı.

Üyelerimize de yazar olmayı tavsiye eden konuğumuz; düşüncelerinizi yazıya dökerken bir başka dünyanın içine girersiniz, kendi dünyanızı bir kenarda bırakırsınız yaşadığınız evi yapmak istediğiniz veya istemediğiniz her şeyi bir kenara bırakırsınız. İçine girdiğiniz dünya öylesine bir keyif verir ki günlerin ayların geçtiğinin farkına bile varamazsınız dedi.

Daha sonra kitaplarını imzalatan üyelerimiz çekilen hatıra fotoğrafının ardından yazarımızla vedalaştı.

28 Aralık 2015 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri