Haberler

Bilgi Evi Üyeleri Geleneksel Bilge Nesil Kahvaltısında Buluştu

Zeytinburnu Bilgi Evleri, Bilge Nesil Üyeleri ve aileleriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da katılımıyla kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Bilge Nesil Kahvaltı Organizasyonu bu yıl da renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Bilgi Evi Bilge Nesil üyeleri ve velilerinden oluşan 1.000 ‘den fazla davetlimizle gerçekleştirilen bu dev organizasyona Belediye Başkanımız Murat Aydın’ da iştirak etti.

Kahvaltı organizasyonuna katılanlar arasında halen üniversitede okuyan veya mezun olmuş eski üyelerimizde yer aldı. Kahvaltıda bilgi evi sanat atölyelerine de katılan bilge nesil üyeleri tarafından hazırlanan piyes, şiir ve türkülerden oluşan bir programda yer aldı. Program sonunda çekiliş ile şanslı 10 üyemize hediyeleri Başkanımız Murat Aydın tarafından takdim edildi.
Başkan Murat Aydın’a Bilge Nesil üyelerinin de yoğun bir ilgisi vardı. Üyelerin ilgisini karşılıksız bırakmayan Başkan Aydın, Bilgi Evleri programlarının sunucusu küçük Gülce Sarak’ a da güzel sunumu için teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Murat Aydın yaptığı konuşmada;

Kahvaltıya katılan tüm misafirlere, bilgi evlerinin hizmetlisinden öğretmenlerine kadar emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, Zeytinburnu’ndaki bütün bu hizmetlerin ortaya çıkmasını sağlayan yine sizlersiniz, sizlerden aldığımız destekle bu hizmetleri artırarak sürdürüyoruz dedi. Zeytinburnu’nda çocuklar ve gençler için önemli projelere imza attıklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Arzu ediyoruz ki, bizler göçüp gittikten sonra arkamızdan bizleri yâd eden, bizleri güzellikle hatırlayan ve bizlere dua eden, değerlerine bağlı, mutluluk ve huzur içerisinde yaşayan gençlik, bu ülkede ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde kıyamete kadar yaşamaya devam etsin. Bunun olması için de bilgiye sahip olmamız lazım. Bilgiyi kazanmak, öğrendiğimiz bilgiyi kullanabilmek için bir gayretin içerisinde olmamız lazım. Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu’nda kurulan Bilgi Evleri’miz, bir marka olarak Türkiye’mize yayılan Bilgi Evleri’miz 3’üncü mekân alarak kuruldu. 3’üncü mekân ne demek; ev ve okuldan sonra sokağın alternatifi Bilgi Evleri’dir. Vaktimizi geçireceğimiz yerler, sosyalleşeceğimiz yerler, Bilgi Evleri’dir. Bilgi Evleri’nde, 50 bini aşan üyemizin içerisinde 500’e yaklaşan bilge nesil üyesi ailesiyle birlikte işte burada, Panorama 1453 Tesisleri’nde. İyi ki varsınız. Rabbim sizleri yetiştiren, büyüten anne ve babalarınızdan razı olsun. Hem Bilgi Evleri’ndeki öğretmenlerinizden hem de okullardaki öğretmenlerinizden Allah razı olsun. Onlara çok çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Geleneksel kahvaltı organizasyonu Başkanımız Murat Aydın ile çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

07 Aralık 2015 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri