Haberler

İlklerin ve Enlerin Rehberi Zeytinburnu Bilgi Evleri

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinden Bir Rekor Daha!

Türkiye'de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilgi Evleri bir ilk olarak başladığı hizmet hayatına, gerçekleştirdiği etkinlikler ve kırdığı rekorlarla bir öncü olarak devam ediyor. On yıldır kültür, sanat ve eğitim alanlarında üyelerinin gelişimine destek veren bilgi evleri sosyal sorumluluk bilinciyle kitap ve okuma üzerine bir çok çalışmada bulunuyor.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, kitap sevgisi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ortaya koyduğu projelerin meyvelerini de almaya başladı. Her sabah tüm bilgi evleriyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen oku saati etkinliği, kitap okuma yarışmaları, gençlerle başbaşa sohbetleri ve son olarak öykü yazma yarışmasıyla zirve yapan bu etkinlikler ile üyelerinin kitap kurdu olmasına zemin hazırlayan bilgi evleri artık yeni bir rekorun da sahibi! Bilgi Evleri sahip olduğu zengin kütüphanelerinden yarım milyonu aşkın ödünç kitap vererek kırılması güç bir rekora imza atarken, kitap konusundaki sorumluluğunu yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor.

Zeytinburnu Bilgi Evleri Üye Sayısı 50.000’i aştı

Zeytinburnu Bilgi Evleri gerçekleştirdiği projelerle yoğun bir ilgi görüyor. Üye sayısında 50.000 in üzerine çıkan bilgi evleri bu alanda da bir rekorun sahibi. 50.000. üyemiz olan Umut Aydemir'e bilgi evleri sırt çantası ile birlikte tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir okul seti hediye edildi. Bilgi Evleri’ ne daha önce de kayıt olmak istediğini belirten şanslı üyemiz özellikle sanat atölyelerine katılmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade etti. Öncelikle bilgi evlerinde sağlanan imkanlar ile birlikte kendisine takdim edilen hediyelerden dolayı başta Belediye Başkanımız Murat Aydın olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.

26 Kasım 2015 Perşembe

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri