Haberler

Düş Denizi İnandığın Kadar Gerçektir

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ay ki konuğu yazar Ayda Çayır’dı.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine bu ay “Düş Avcısı” isimli kitabıyla tanıdığımız yazar Ayda Çayır konuk olarak katıldı. Konuk yazar üyelerimizi selamladıktan sonra yazı hayatının başlangıcından ve gelişiminden bahsetti. Düş Avcısı isimli eseri hakkında üyelerimiz ile sohbet eden yazarımız eserinde yer alan kahramanların bilinmeyen karakteristik özelliklerinden hikâyenin akışını nasıl şekillendirdiğine kadar üyelerimizin merak ettiği birçok bilgiyi aktardı.

“Düş Denizi'ne gitmek için iki şart var: Mutlaka önceden oraya gitmiş birinin bu ülkeden sizi haberdar etmesi ve oraya ulaşmayı yürekten istemek... Biz ilk şartı yerine getiriyoruz. İkinci şart sende” diyen yazarımız üyelerimize hayallerinin peşinden gitmeleri konusunda kararlı olmaları gerektiğini belirtti.

Daha sonra kitaplarını imzalatan üyelerimiz çekilen hatıra fotoğrafının ardından yazarımızla vedalaştı.

18 Kasım 2015 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri