Haberler

Öğrencinin Gönlüne Girmeden Zihnine Giremezsiniz

Zamane Gençliğinde İş Yok Cümlesinin Arkasında Kendi Zamanında Kalmış Bir Bakış Açısı Vardır

Bilgi Evi üyelerinin sosyal ve kültürel gelişimine destek veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Bilgi Evi öğretmenlerinin de gelişimine ve eğitimine önem veriyor. Bu kapsamda bilgi evi öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerlerinin ilki Sait Çamlıca ile “Öğrencileri Okuyamayan Öğrencileri Okutamaz” konusuyla başladı.

Bilgi Evi öğretmenlerinin, üyelerine daha kaliteli aynı zamanda etkin hizmet sunmalarını ve toplumumuzun kültürünü oluşturan değerlerimizin üyelerimize aktarımını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen seminer kapsamında konuşmacı olarak Sait Çamlıca katıldı.

Çocukları okumadan çocukları okutmanın mümkün olmayacağını ifade eden konuğumuz, bu nedenle çocukları doğru bir şekilde okurken yaşını, yaşadığı çağı, yetiştiği aileyi, çocukluğunu mutlaka okuyup ondan sonra çocuğa bir şey vermeye çalışırsak emeğimizin karşılığını alabileceğimizi belirtti. Zamane gençliğinde iş yok ya da bizim çocukluğumuzda böyle değildi gibi cümleleri anneler, babalar ve öğretmenler kullanıyor. Oysaki bu cümleyi kullanmak bile yaşadığı çağı okuyamamaktan kaynaklanıyor. Bu günün çocuklarının ihtiyaçlarıyla o günün çocuklarının ihtiyaçları bir değil. Bir olmasını beklemek bile başlı başına bir sorundur. Onun için öncelikle zamanımızı neden yanlış okuyoruz bunun cevabını bulmaya çalışacağız diyerek devam etti.

Üyelerine daha kaliteli ve etkin hizmet verebilmenin kendini geliştirmekten geçtiğini bilen Bilgi Evleri gerçekleştirilen seminerle öğretmenlerinin de gelişimine katkıda bulundu.

17 Kasım 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri