Haberler

Bilgi Evleri Harmoni 3T Bilim Şenliğinde

Zeytinburnu Bilgi Evleri Bahçelievler Kaymakamlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen Harmoni 3T Bilim şenliğine katıldı.

TÜBİTAK’ın desteğiyle Bahçelievler RAM tarafından organize edilen Harmoni 3T (Toplum Teknoloji Tasarımı) Bilim Şenliği İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Üç gün süreyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 45 atölye, 60 seminer, 100 stant ayrıca sergiler, yarışmalar, uzay-gündüz gözlemi, gösteriler ve konserlerin düzenlendiği bu dev etkinlikte eğitici atölyeleri ile Zeytinburnu Bilgi Evleri de yerini aldı. Quilling, Konsept Kağıt Robot Tasarımı ile Akıl ve Zeka Oyunları atölyelerini şenlik alanına taşıyan Bilgi Evleri ziyaretçi akınına uğradı. Çocukların hayal güçlerini diledikleri gibi gerçeğe dönüştürmelerine imkan veren quilling ve konsept kağıt robot tasarımı atölyelerinde oldukça eğlenen ziyaretçiler ardından akıl ve zeka oyunları atölyesinde birbirlerine rakip olmanın keyfini yaşadı. Analitik düşünme yeteneğini geliştiren ve çocukların zihin jimnastiği yapmalarını sağlayan akıl ve zeka oyunları atölyesine katılan tüm ziyaretçilere hediyeler verildi.
Öğrenmenin oyun oynamak kadar eğlenceli olduğunu göstermek ve bilime olan ilgiyi artırmak amacıyla gerçekleştirilen Harmoni3T Bilim Şenliği 6 Ekim Salı günü son kez kapılarını ziyaretçilerine açacak. Etkinliğin son gününde ziyaretçileri çeşitli sürprizler de bekliyor. Zeytinburnu Bilgi Evleri atölyeleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

06 Ekim 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri