Haberler

Bilgi Evi Yaz Etkinlikleri Görkemli Bir Törenle Sona Erdi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin 22 Haziran’da başlayan ve 55 gün süren ‘Yaz Dönemi Etkinlikleri’ 13 Ağustos 2015 Perşembe günü ZKS’de yapılan coşkulu kapanış töreniyle sona erdi. Sanat atölyelerinden gezilere; yarışmalardan turnuvalara kadar birbirinden güzel ve dolu dolu geçen yaz dönemi etkinlikleri Bilgi Evleri üyelerinin hazırladığı muhteşem gösterilerle sona erdi.

Yaz Döneminde Bilgi Evi üyeleri Beyazıt Kitap Fuarı, Topkapı Sarayı, Miniatürk, Yeşilköy Havacılık Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi gezileriyle, gezerek öğrenmenin keyfini çıkardı.
Yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren ve kulüplerde başarı gösteren üyelerin ödüllendirildiği, Bilgi Evi üyelerinin hazırladığı renkli tören, davetli izleyicilerden büyük beğeni topladı. Üyelerin yanı sıra velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törende çocukları ödül kazanan veliler çocuklarının mutluluğuna ortak oldular. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Zafer Alsaç, Saffet Öz, Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Gönül Demirel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç ile Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık’ın katılımıyla gerçekleşen coşkulu törende, üyelerin gayretli çalışmaları törende verilen ödüllerle onurlandırıldı. Tören boyunca bilgi evi üyeleri muhteşem bir performans sergilerken, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 11 yaşındaki Elend Salih'in keman gösterisi de büyük beğeni topladı. Elend'in keşfedilmesinde büyük rol oynayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Bilgi Evi öğretmenleri sayesinde nasıl tanıştıklarını anlattı. Elend Salih'in büyük bir sanatçı olacağını ifade ederek Elend'e hep destek olacaklarını belirtti. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın gerçekleştirdiği kısa konuşmada Bilgi Evi üyelerini ve emeği geçen tüm öğretmenleri tebrik ederken Bilgi Evleri’nde bu güzel organizasyonları yapmayı sağlayan Zeytinburnu halkına da teşekkür etti.
Yaz döneminde 13 farklı başlıkta açılan toplam 28 kulüpte birer üyenin ödüllendirildiği kulüp çalışmalarının yanı sıra, yedi bilgi evi arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuva sonuçları da şu şekilde oldu:

Masa Tenisi Turnuvası Sonuçları :
3. Sümer Bilgi Evi
Taha Alptuğ Okur
Emir Orak
Abdülvali Uzbek

2. Beştelsiz Bilgi Evi
Fuat Akyüz
Ferhat Boğa
Emirkan Yaşar

1. Merkezefendi Bilgi Evi
Semanur Güvenç
Beyzanur Alçın
Mehmetcan Avcı

Münazara Sonuçları:
Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi’nden, Hira İkra Kantar, Yunus Yıldız, Alanur Kantar’dan oluşan grup birinci oldu.

Satranç Turnuvası Sonuçları:
3. Veliefendi Bilgi Evi
Hüseyin Altun
Şükrü Altun
Semih Muratoğlu

2. Beştelsiz Bilgi Evi
Emre Can Aktaş
Taha Furkan Bical
Ahmet Samet Tuğran

1. Merkezefendi Bilgi Evi
Semanur Güvenç
Mustafa Başaran
Mehmet Can Avcı

Bilgi Yarışması Sonuçları:
Sümer Bilgi Evi’nden, Ayşenur Güzeltepe, Semih Yılmaz, Şeyma Saat, Elif Sude Özdemir’den oluşan grup birinci oldu.

Voleybol Turnuvası Sonuçları:
1. Merkezefendi Bilgi Evi,
2. Yeşiltepe Bilgi Evi,
3. Veliefendi Bilgi Evi,
En centilmen takım: Beştelsiz Bilgi Evi,
Filenin Sultanı: Yeşiltepe Bilgi Evi’nden Melisa Nur Üşenmez oldu.

Futbol Turnuvası Sonuçları:
1.Merkezefendi Bilgi Evi,
2.Seyitnizam Bilgi Evi
3.Sümer Bilgi Evi,
En centilmen takım: Yeşiltepe Bilgi Evi,
En değerli oyuncu: Merkezefendi Bilgi Evi’nden Emre Özteke oldu.

14 Ağustos 2015 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri