Haberler

Şampiyonluk İçin Yarıştılar, Dostluk Kazandılar

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Bilgi Evleri Arası 6. Futbol Turnuvası nefesler tutularak izlendi.

Bilgi Evleri Arası 6. Futbol Turnuvasında her yıl olduğu gibi bu yılda, üyeler arasındaki sevgi, kardeşlik, centilmenlik ve rekabet görülmeye değerdi. Turnuvanın ilk karşılaşmaları çekilen kura sonucu, Sümer - Yenidoğan, Beştelsiz- Seyitnizam ve Merkezefendi – Yeşiltepe Bilgi Evleri arasında oynandı. Veliefendi Bilgi Evi ise bay geçerek direk yarı finalden turnuvaya dâhil oldu. Tüm maçların Zeytinburnu Belediyesi Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde yapıldığı turnuvada, Sümer Bilgi Evi Yenidoğan Bilgi Evini 10’a 3 lük skorla mağlup ederken, Seyitnizam Bilgi Evi Beştelsiz Bilgi Evini 3-1 lik skorla geçerek adını yarı finale yazdırdı. Turnuvanın ikinci gününde karşı karşıya gelen Merkezefendi ve Yeşiltepe Bilgi Evlerinden ise 2-1 lik skorla galip gelen Merkezefendi Bilgi Evi adını yarı finale yazdırdı.
Yarı final mücadelelerinde turnuvanın favori ekibi Seyitnizam Bilgi Evi Sümer Bilgi Evini 6-2 lik skorla mağlup ederken, Merkezefendi Bilgi Evi Veliefendi Bilgi Evini 8-0 lık skorla farklı bir şekilde mağlup ederek finale adını yazdırdı.
Finale çıkan Merkezefendi ve Seyitnizam Bilgi Evleri arasında tadına doyulmaz bir futbol maçı sergilendi. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği, takımların kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmada Merkezefendi Bilgi Evi, Seyitnizam Bilgi Evi’ni 3-0 yenerek şampiyonluk kupasını almaya hak kazandı.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Erdem İskenderoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç ve Bilgi Evleri Koordinatörü Necmettin Işık’ın izlediği karşılaşmada, üyeler tribünlerde her iki takıma tam destek ve moral verdi. Bilgi Evleri üyeleri, hazırladıkları birbirinden gösterişli pankartlarla final maçına ayrı bir renk kattı.
Başkan Aydın bütün küçük futbolcuları teker teker öperek tebrik etti. Yaptığı konuşmada Zeytinburnu’nun aydınlık yarınlarına ışık tutacak gençleri tebrik ettiğini, ülkemizin geleceğine yön verecek gençlerin ahlâklı, sportif ve çalışkan olması yolunda elden gelen tüm imkânların kullanılacağını söyledi.

28 Temmuz 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri