Haberler

Bayramın Coşkusunu Erkenden Yaşamaya Başladık

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin her yıl bayramdan önce düzenlediği ‘Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Etkinliği’ bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

14 Temmuz Salı günü tüm Bilgi Evleri’nde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Geleneksel Bayramlaşma ve Hediyeleşme Etkinliğinde samimiyet, dostluk ve kardeşlik bağları güçlendirildi. Öğretmenlerin de katıldığı programda bilgi evi üyeleri isimlerini yazıp attıkları kutudan kimin çıkacağını bilmeden, aldıkları hediyeleri arkadaşlarına vermenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Sımsıcak bir ortamda eski gelenekleri yaşatma ve beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen programa yoğun ilgi gösteren üyelerin sevinci görülmeye değerdi.

Daha sonra bilgi evi çevresindeki esnafla bayramlaşmak üzere bayram şekerlerini yanlarına alan bilgi evi üyeleri sokağa çıkarak çevre esnafları ziyaret ederek bayramlarını tebrik ettiler.
Kültürel değerlerimize sahip çıkarak unutulmamasını sağlamak adına gerçekleştirilen etkinlikte hem eğlenen hem de hediyelerine kavuşan bilgi evi üyeleri bayrama girmeden bayram sevincini yaşamış oldular.

15 Temmuz 2015 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri