Haberler

Tatil Coşkusu Bilgi Evleriyle Yaşanır

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, üyelerine muhteşem bir yaz tatili hazırlıyor. 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan yaz etkinlikleri bu sene de sürprizler ve ödüllerle dolu.

Bilgi Evleri, uzun ve yorucu bir okul döneminin ardından tatili fazlasıyla hak eden üyelerini, birbirinden heyecanlı yarışmalar, turnuvalar, çeşitli aktivitelerin de bulunduğu geziler, 13 farklı başlıkta oluşturulan kulüp faaliyetleri ile atölye çalışmalarının da yer aldığı coşku ve eğlence dolu Yaz Etkinliklerine davet ediyor.

Bilgi Evi Üyelerini Dolu Dolu Bir Yaz Tatili Bekliyor

Yaz Etkinlikleri çerçevesinde birbirinden heyecanlı turnuvalar yer alacak. Üyelerimiz futbol, voleybol, masa tenisi ve satranç turnuvalarıyla sportmen kişiliklerini geliştirirken dostça rekabetin örneklerini sergileyecekler. Düzenlenecek olan bilgi yarışması ve münazara etkinlikleriyle de bilgilerine bilgi katacaklar.
Bilgi Evi üyeleri sosyal, kültürel ve eğitsel yönlerden yeteneklerini keşfedip, daha verimli bir şekilde hayata hazırlanmalarını sağlayacak kulüp faaliyetlerine katılabilecekler. Üyelerimiz Kâğıt katlama sanatı Origami, kâğıtları keserek özgün şekillerin yapıldığı Kirigami, zihinlerin açıldığı Satranç, bilgilerin deneylerle pratiğe döküldüğü Fen ve Teknoloji, stratejinin öneminin kavratıldığı Akıl ve Zekâ Oyunları kulübü gibi bir birinden farklı kulüp faaliyetine katılma fırsatı elde edecekler. Her üyenin en fazla 3 kulübe kayıt olabileceği 13 farklı başlıkta toplamda 28 kulüp faaliyeti bu dönemde üyelere zevkli, eğlenceli bilgilerin kapılarını aralayacak.

Bilgi Evi üyeleri sanatsal yönden kendilerini geliştirme fırsatı elde edecekleri atölye çalışmalarına da katılabilecekler. Gitar, bağlama, keman, piyano, zekâ oyunları, drama, halk oyunları, temel resim ve ebru atölyeleri ile kültür ve sanatla iç içe keyifli bir yaz dönemi geçirebilecekler.

Ayrıca üyelerimiz, İstanbul Akvaryum, Topkapı Sarayı, Beyazıt Kitap Fuarı, Beylerbeyi Sarayı, Vialand gezileriyle gezerek öğrenmenin ve doyasıya eğlencenin keyfine varacaklar.
Bu kapsamda Bilgi Evleri, 3’ten 8. sınıfa kadar bütün Zeytinburnulu gençleri, kültür ve sanatla iç içe, sürprizlerle dolu olan, 22 Haziran – 31 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek Yaz Etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan yarışma ve turnuvalarda dereceye giren üyelerin ödülleri 31 Temmuz Cuma günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak törende takdim edilecek.


Etkinlik Takvimlerini Görüntülemek ve İndirmek için Tıklayınız:

Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi
Merkezefendi Bilgi Evi
Seyitnizam Bilgi Evi
Beştelsiz Bilgi Evi
Yeşiltepe Bilgi Evi
Veliefendi Bilgi Evi
Sümer Bilgi Evi

17 Haziran 2015 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri