Haberler

Kaybedeni Olmayan Yarışmamız Başladı

Zeytinburnu Belediyesi’nin bir kültür klasiği haline gelen 16. Kitap Okuma Yarışması’nda belirlenen yarışma kitapları her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel eserlerden oluşuyor.

Okumanın; ilerlemek için ilk adım olduğunu bilerek kitap ve okuma üzerine farkındalık oluşturmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Zeytinburnu Bilgi Evleri Kitap Okuma Yarışmasının 16’ncısı başladı. Okuma sevgisi oluşturarak merak eden, araştıran, sorgulayan, tartışan ve karar verebilen; neden sonuç ilişkisi kuran, üretici fikirler geliştirebilen bireylerin topluma kazandırılmasını hedefleyen yarışmaya, Zeytinburnu halkı yoğun ilgi gösteriyor.

BAŞVURULAR 4 NİSAN 2020’YE KADAR DEVAM EDECEK

Zeytinburnu Belediyesi’nin bir kültür klasiği haline gelen Kitap Okuma Yarışması’nda belirlenen yarışma kitapları her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel eserlerden oluşuyor. Bilgi Evi öğretmenleri ile birlikte Zeytinburnu ilçesinde yer alan tüm okullardaki öğretmenlerin önerileri doğrultusunda bir araya getirilen binlerce kitap arasından uzun ve hummalı bir çalışma sonrasında belirlenen kitaplar, okuyucularını bekliyor. 16. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın kayıtları 4 Nisan 2020 Cumartesi gününe kadar devam edecek. Yarışma dört grupta yapılacak ve değerlendirilecek. Birinci grupta ilkokul 4 ve 5. sınıflar; ikinci grupta 6, 7 ve 8. sınıflar; üçüncü grupta lise öğrencileri; dördüncü grupta ise yetişkin kitapseverler yarışmaya katılabilecekler. Yarışmacılar kendi grubu için belirlenen 7’şer kitaptan oluşan eserleri okuyacaklar. Katılımcılar, kitaplarını Bilgi Evlerinden ve Gençlik Merkezinden ödünç alabilecekleri gibi yazar, yayınevi ve baskı sayısı aynı olmak koşuluyla kendileri de temin edebiliyorlar. Katılımcılara 25 Nisan 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınavla, belirlenen kitaplardan çoktan seçmeli test yöntemiyle 100 soru yöneltilecek.
Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nda bu yıl da katılımcıları birbirinden değerli ödüller bekliyor;

Her Grubun;
• Birincilerine : 3.000 ₺
• İkincilerine : 2.000 ₺
• Üçüncülerine : 1.500 ₺
• Dördüncülerine : 1.000 ₺
• Beşincilerine : 750 ₺
• 6, 7, 8, 9 ve 10’uncularına : 600 ₺ ödül verilecek.

Ayrıca ilk 3’e girecek olan adaylar, ailelerinden iki kişiyle birlikte Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı ile ödüllendirilecekler. Kaybedeni olmayan yarışmanın ödül töreni 2 Mayıs 2020 Cumartesi günü saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.

Kitap Listeleri İçin Tıklayınız...

Katılım Şartnamesi İçin Tıklayınız...

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi almak için üyesi olduğunuz Bilgi Evi ya da Gençlik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

413 11 11

Dâhilî Telefonlar:
Sümer Bilgi Evi: 3211
Beştelsiz Bilgi Evi: 3212
Yeşiltepe Bilgi Evi: 3213
Veliefendi Bilgi Evi: 3214
Seyitnizam Bilgi Evi: 3215
Merkezefendi Bilgi Evi: 3216
Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi: 3217
Gençlik Merkezi: 3618

04 Mart 2020 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri