Haberler

Hanımlara Yönelik Bilgisayar Eğitimi Tamamlandı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri bayanlara yönelik kütüphane sohbetlerini ve bilgisayar eğitimlerini tamamladı. Toplamda 5 hafta süren programın ardından gerçekleştirilen gezi ile velilerimiz keyifli bir gün geçirdi.

Bilgi Evleri, “Zeytinburnu halkına daha kaliteli hizmet vermek, toplumun temel direği olan hanımlara ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmak, bir “kadın” olarak toplumdaki yerlerini, “anne” olarak çocuklarının en güvenilir dayanağı olduklarını bir kez daha hatırlatarak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği eğitim programını gerçekleştirilen Eyüp Sultan Gezisi ile tamamladı.

Üyeler bilgisayar kullanımını öğrenerek hem kendi gelişimlerine katkıda bulundular hem de çocuklarının ödev yapmalarına yardımcı olabilmek için Word, Excel ve Powerpoint gibi ofis programlarını öğrendiler. Daha önce bilgisayar kullanma konusunda deneyimi olmayan bayanların en büyük problemi çocuklarına bilgisayarla ilgili herhangi bir konuda yardım edememekti. Bilgisayar ve internet kullanımını öğrenen hanımlar şimdi hem çocuklarına yardım ediyorlar hem de kendilerinin dikkatini çeken konular üzerinde internette gezinip bilgi sahibi olabiliyorlar. Aynı zamanda gerçekleştirilen kütüphane sohbetlerinde kültür, sanat ve edebiyat konuları işlenirken velilerimiz sosyal yönden de kendilerini geliştirme fırsatı elde ettiler. Bununla beraber rehberlik çalışmalarıyla velilerimiz, çocuklarının bulundukları dönemlerde yaşadıkları sıkıntıları anlama ve en akılcı yöntemlerle problemleri çözme konusunda da fikir sahibi oldular.

5 hafta boyunca devam eden kütüphane sohbetleri ve bilgisayar eğitiminin ardından velilerimize sertifikaları takdim edildi. Daha sonra gerçekleştirilen Eyüp Sultan Gezisi ile velilerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

27 Mayıs 2015 Çarşamba

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri