Haberler

Bilgi Evi Üyeleri, Geleneksel Bilge Nesil Kahvaltısında Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri bu yıl 9.uncusu düzenlenen "Bilge Nesil" kahvaltı programında öğrenciler ve aileleri bir araya geldi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Bilge Nesil Kahvaltı Organizasyonu bu yıl da yoğun ilgi gördü. Bilge Nesil öğretmenleri ve üyeleri ile hazırlanan eğlenceli programla davetliler güzel bir gün geçirmenin keyfine vardı. Gün geçtikçe büyüyen Bilge Nesil Ailesi iki ayrı grup olarak toplam 1150 davetlisiyle bir araya geldi. Akademisyen, yazar ve eğitimci kimliği ile de bilinen Kültür ve Turizm eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı da kahvaltı programına teşrif etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Belediye Başkan Yardımcısı Sertaç Güleç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurullah Yaldız, mahalle muhtarlarımız okul müdürlerimiz ve yerel medya mensupları da programımıza katıldı.

Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Ben Zeytinburnu Belediyesi’nde daha önce hizmet ettiğim 10 yıl boyunca Bilgi Evleri’nden sorumluydum. 5 yıllık aradan sonra tekrar Zeytinburnu’na geldiğimde sokaklardaki her çocuğun Bilgi Evleri’ne mutlaka uğramış olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bugün Zeytinburnu’nda bütün çocuklarımız bir yolla mutlaka Bilgi Evleri’ne uğruyorlar. Bunu çok önemsiyoruz. Bilgi Evleri okul ve ev dışında çocukların 3’üncü mekân ihtiyacını karşılıyor. Ders çalışma ve öğrenme imkânı sağlıyor. Kaynak sağlıyor. Atölyelerde çocuklarımız yeteneklerini keşfediyorlar. Çocuklar için yaptığımız her şey beni çok mutlu ediyor. Bugün Bilgi Evi’mizin ‘Bilge Nesil’ anne ve babaları geleneksel kahvaltımız için buradaydı. Çocuklarımızla ilgilenmeyi, onlar için çalışmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Kahvaltı esnasında, Bilgi Evi üyeleri şiir ve müzik dinletisinden oluşan bir program gerçekleştirerek davetlilere keyifli dakikalar yaşattı. Kahvaltı sonunda öğrencilere Jose Mauro De Vasconcelos’un Şeker Portakalı adlı kitabı hediye edildi. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından etkinlik sona erdi.

20 Aralık 2019 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri