Haberler

Hayal Dünyasında Bulutlar Daima Beyazdır

Zeytinburnu Bilgi Evi üyeleri Gençlerle Baş Başa Sohbetlerinde bu ay yazar Fatih Turanalp ile bir araya geldi.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine bu ay “Bin bir Bulut Masalları ve Bi’ Keresinde” isimli kitaplarıyla tanıdığımız yazar Fatih Turanalp konuk olarak katıldı. Konuk yazar üyelerimizi selamladıktan sonra yazı hayatının başlangıcından ve gelişiminden bahsetti. Dergi serüvenine gençlik yıllarında başladığını ifade eden yazarımız, okulda çıkardığı ilk dergi ile başlayan yayın hayatına Ab-ı Hayat olarak devam ettiğini belirtti.

Halen bir üniversitede bilgi işlem sorumlusu olarak görev yapan Fatih Turanalp, “Çocuklara ulaşmanın mutluluğu bir başka tabi ki, yazarlık bir ilgi ve heves işi. Kendimizi ne kadar çocuk hissediyoruz ve yazdıklarımızı ne kadar çocuğa ulaştırabiliriz diye düşünüyoruz. Hayal dünyasında bulutlar beyazdır. Beyaz ise temizlik ve saflığı temsil eder. Bu özelliklerin tümü çocuklarda da bulunur. Biz yazdıklarımızla kendi beyaz bulutlarımızı sizlere veriyoruz. Sizde hayal gücünüzle dilediğiniz gibi yorumlayabilir ve görebilirsiniz.” diyerek çocuklara verdiği değeri ifade ederken üyelerimize bir de tavsiyede bulundu. “Yazmayı denemeden yazar olunmaz. Geçmişte yazdığınız şeyler sizi yazar olmaktan alıkoymamalı. Çekinmeden yazın ki ileriye doğru bir adım daha atın. Tabi yazmak ilham gerektiriyor. Bu nedenle Allah’a, bize daha çok ilham vermesi için dua edin.”
Daha sonra kitaplarını imzalatan üyelerimiz çekilen hatıra fotoğrafının ardından yazarımızla vedalaştı.

26 Mayıs 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri