Haberler

Her Buluşmamız Ayrı Bir Mutluluk Ayrı Bir Heyecan

Zeytinburnu Bilgi Evlerinin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri” çocuk edebiyatı yazarı Fatma Çağdaş Börekçi ile yeni döneme başladı.

‘Gençlerle Baş Başa’ sohbetleri ile birbirinden değerli yazarlarla tanışma ve sohbet etme imkânı bulan Zeytinburnu Bilgi Evi üyeleri, bu ay çocuk edebiyatı yazarlarından Fatma Çağdaş Börekçi ile bir araya geldi. Yazar Börekçi, Zeytinburnu Belediyesi’nin sıcak ve samimi ortamında bulunmaktan aldığı keyfi dile getirerek konuşmasına başladı. 3. Kez Bilgi Evleriyle buluşan yazar, her buluşmasında ayrı mutluluk, ayrı heyecan duyduğunu da belirtti.

Yol gösterici ve nasihat dolu sohbeti ile üyelerimize ne kadar şanslı olduklarını; yazarlarla iç içe, kitaplara daha kolay ulaşma imkanı ile büyüdüklerini, bu sebeple; bir yazar, bir anne, bir vatandaş olarak çocukların bu şartlarda büyümesinin kendisini çok umutlandırdığını ve mutlu ettiğini söyledi.

“Bir şey üretmek ya da iyi işler yapmak istediğiniz zaman sizi birilerinin desteklemesini beklemeyin. Desteklerse ne mutlu size ama desteğiniz olmasa da harika işler başarabilirsiniz. Önemli olan iyi iş yaptığınızdan emin olun.” Sözleriyle üyelerimizi azimli olma ve hedeflerini doğru belirlemeleri konusunda cesaretlendirdi.

Soru cevap şeklinde devam eden yazar, kendisi için de önemli olan değerlerden bahsederek söyleşiyi sonlandırdı. “Her zaman, tüm imza günlerinde, söyleşilerde altını çizdiğim bir nokta var. Benim kitap yazmam, sizin kitap okumanız bu ortamı sağlamaya yetmez. Bir araya gelip okur-yazar olmamız için bu yeterli değildir. Birilerinin çaba sarf etmesi gereklidir.” sözleriyle bu imkânları sağlayanlara, bu buluşmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak tüm üyelerimize hediye edilen kitaplarını imzaladı.

11 Kasım 2019 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri