Haberler

Zekâ Oyunları Atölyesinde Turnuva Vakti

Bilgi Evleri Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesinin üyeleri gerçekleştirilen turnuva ile yeteneklerini sergiledi.

Zeytinburnu Bilgi Evleri bu yıl ilk kez düzenlediği kültür ve sanat atölyeleri ile geleceğin sosyal, sanatsal ve kültürel bilince sahip bireylerini yetiştiriyor. Gitar, bağlama, keman, drama, zekâ oyunları, temel resim, yağlı boya ve halk oyunları atölyeleriyle üyelerinin her alanda gelişimine destek veren Bilgi Evleri geleceğin aydınlık yarınlarına kapı aralıyor.
Bu kapsamda gerçekleştirilen akıl ve zekâ oyunları atölyesinde kendilerini geliştiren bilgi evi üyeleri gerçekleştirilen turnuva ile yeteneklerini sergiledi. İlk etapta her bilgi evi kendi içerisinde gerçekleştirdiği turnuva ile en iyilerini belirledi. Daha sonra bilgi evleri arasında gerçekleştirilen turnuva ile final etabı gerçekleştirildi. Mangala turnuvasında birinciliği Yeşiltepe Bilgi Evi’nden Halil Yağız kazanırken, ikinci Veliefendi Bilgi Evi’nden Mehmet Çelik oldu.
Abalone turnuvası kıyasıya bir rekabete sahne oldu ve birinciliği Sümer Bilgi Evi’nden Esra Hazar kazandı. Yeşiltepe Bilgi Evi’nden Halil Yağız ikinci oldu.
Son olarak gerçekleştirilen Quixo turnuvasında Sümer Bilgi Evinden Muhammed Furkan Aydoğan birinciliği kazanırken Yeşiltepe Bilgi Evi’nden Kevser Durak ikinci oldu.
Bilgi Evleri turnuvada yer alan tüm üyelerine kalemlik hediye ederken birinci ve ikinci olarak derece yapan üyelerine sırt çantası ile birlikte basketbol topu hediye etti.

08 Mayıs 2015 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri