Haberler

Zamanla Her Yolcu Yürüdüğü Yola Benzer

Zeytinburnu Bilgi Evi üyeleri Gençlerle Baş Başa Sohbetlerinde bu ay yazıları ve şiirleriyle tanıdığımız Suavi Kemal Yazgıç’ la bir araya geldi.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine bu ay İtibar, Dergâh, Kırklar, Bir Nokta gibi çeşitli edebiyat mecralarından tanıdığımız bir isim; Suavi Kemal Yazgıç konuk olarak katıldı. Sebepsiz Serçe, Taş Suya Değince adlı iki şiir kitabı ve Kırk Gri Hırka adlı öykü kitabı bulunan Suavi Kemal Yazgıç, şiirin yanında inceleme ve eleştiri yazıları da yazmaktadır.

Üyelerimizle buluşan konuğumuz gençlerle bir arada olmanın verdiği heyecanla birlikte yaşadığı mutluluğu ifade etti. Yazarlık hayatından ve karakteristik özelliklerinden bahsederken gayet samimi ve içten bir dil kullanan Suavi Kemal Yazgıç; yazma işinin kendisini mutlu ettiğini, editörlük işinin ise hayatın gerçeklerine karşı yaptığı bir eylem olduğunu belirtti. Editörlüğün hayal gücünü körelttiğini, bu nedenle yazmaya devam ederek kendisini korumaya çalıştığını; çünkü zamanla insanların yürüdüğü yola benzeyeceğini, mutlaka bir değişim yaşayacağını anlattı.

Üyelerimizin sorularına yanıtlar veren konuğumuz, ardından kitaplarını imzaladı. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından üyelerimize katılımlarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek kendilerine teşekkür etti.

28 Nisan 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri