Haberler

Bilgi Evlerinin Bilge Anneleri

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri bayanlara yönelik gerçekleştireceği toplamda 5 hafta sürecek kütüphane sohbetleri ve bilgisayar eğitimine başlıyor.

Bilgi Evleri, “Zeytinburnu halkına daha kaliteli hizmet vermek, toplumun temel direği olan hanımlara günümüz enformasyon çağında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmak, bir “kadın” olarak toplumdaki yerlerini, “anne” olarak çocuklarının en güvenilir dayanağı olduklarını bir kez daha hatırlatarak farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği eğitim programı başlıyor.
Üyeleriyle bir aile olduğuna inanan Bilgi Evleri, sorumluluklarını yerine getirmeyi hedeflediği bu projeyle üyelerinin gelişiminin yanı sıra velilerinin de gelişimini destekliyor. Velilere zamanlarını daha verimli ve aktif bir şekilde değerlendirmeyi, sosyal yönlerini zenginleştirerek hayata daha pozitif bakmalarını amaçlıyor.
Toplamda 5 hafta sürecek eğitimde temel bilgisayar eğitimi ile birlikte velilerin çocuklarına ve kendilerine bakış açılarını genişletecek kültür, sanat ve edebiyat sohbetlerine yer verilecek. Eğitimin ardından katılımcılara sertifika düzenlenerek takdim edilecek. Eğitim programı gerçekleştirilecek gezi ile son bulacak.

21 Nisan 2015 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri