Haberler

"En Kutlu Doğum" Törenlerle Kutlandı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri 16 Nisan tarihinde yaptığı Kutlu Doğum Haftası programıyla Peygamber Efendimizin doğumunu kutladı.

Peygamber efendimizin dünyaya gelişinin 1444. yıldönümü olan bu seneki Kutlu Doğum Haftasında yaşadığımız mutluluğu Bilgi Evlerinde gerçekleştirilen programlarla kutladık. “Âlemlere rahmet” olan Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin dünya ve insanlık tarihindeki yerini ve önemini kavrayabilmek için Onun doğduğu zamanda yaşanan sosyal hayatı ve Onun risaleti sonrası oluşan sosyal hayatı karşılaştırmalı olarak incelemek gerekir. “O'nun dünyaya gelişi ile insanlık, zulmün karşısında adaleti, cehaletin karşısında bilgiyi, vahşetin karşısında merhameti, düşmanlığın karşısında kardeşliği görmüştür.
Tüm Bilgi Evlerimizde gerçekleştirilen programlarla üyelerimize Peygamber efendimizin hayatı, kişiliği örnek şahsiyetli oluşu ile ilgili bilgiler verildi, ilahiler okundu, eğitici videolar izlendi ve O’na dair bilinmeyenler öğrenildi. Soru-cevap yöntemiyle bilgiler tazelendi.
Kutlu Doğum Haftasının, peygamberimizin yaşayışını, Hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsat olduğunu düşünen Bilgi Evleri, gerçekleştirdiği programlarla üyelerinin bilinçlenmesine katkıda bulundu.

17 Nisan 2015 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri