Haberler

Bir Yazarın Serüveni

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ay ki konuğu öğretmen ve yazar Yunus Emre Özsaray’dı.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’ nin üyelerini yazarlarla bir araya getirdiği Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ ne bu ay konuk yazar olarak, son dönemin başarılı kalemlerinden Yunus Emre Özsaray katıldı.

Yazarımız ilk olarak yazı hayatının başlangıcından bahsederken hayal gücünün gelişmesi için çok fazla kitap okuduğunu bununla beraber çocukluğundaki yaşantıların hayal dünyasını inanılmaz derecede beslediğini, bu yüzden biraz da şanslı olduğunu ifade etti. İlkokuldayken bir şiir yarışması için yazdığı şiir ile kendisindeki yeteneğin fark edildiğini belirten yazarımız bundan sonra yaşadığı ilginç anılarını da üyelerimizle paylaştı.

Bir kitabın nasıl yazıldığını yazar olmak için ne yapmak gerektiğini soran üyemize; “öncelikle yazdıklarında kararlı olmalı ve takdir beklemeden ısrarla yazmaya devam etmelisin. Yazdıkların beğenilmeyecek, hor görülecek bunlar başına gelmesi olağan şeylerdir. Sırf bu nedenlerle yazmaktan korkmamalısın. Hedeflerini daima yüksek tutarak yılmadan bu mücadeleye devam etmelisin diyerek azimli olmak gerektiğini belirtti.

Yazdığı kitaplarda Osmanlı tarihini öğretmekten ziyade onu sevdirmeyi hedeflediğini belirten yazarımız belli bir yaşa kadar tarihi sevdirmenin gerektiğini söyledi.
Daha sonra kitaplarını imzalatan üyelerimiz çekilen hatıra fotoğrafının ardından konuk yazarımızla vedalaştı.

12 Ocak 2015 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri