Haberler

İstiklal Mücadelemizin Keskin Kalemi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Mehmet Akif Ersoy’u 78. ölüm yıl dönümünde kabrinin bulunduğu Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen bir törenle andı.

Hem eserleriyle hem de şahsiyetiyle herkese örnek olan, şair, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi ve siyasetçi kimlikleriyle, doğru, dürüst kişiliğiyle her zaman halkın gönlünde taht kuran Mehmet Akif Ersoy’u Bilgi Evi’nin genç yürekleri ölüm yıl dönümünde yalnız bırakmadı. 50 Bilge nesil öğrencisiyle kabri başında ziyaret edilen Akif rahmet ve minnetle anıldı.
Kuran-ı Kerim okumasıyla açılan ve Akif’in, vatanseverliği, geleceğe aydınlık tutan rehberliği, sağlam kişiliği ve edebi hayatı anlatılırken Tarihçi Süleyman Zeki Bağlan da Akif’in eserleri üzerine bir konuşma yaptı. Her bir gencin Mehmet Akif’in şahsiyetini model alması gerektiğinden, insani duruşundan ve edebiyatçı yönünden bahsederek gençleri bilgilendirdi. Ayrıca ziyaret sırasında Mehmet Akif’i görmeye gelen bir amca da ondan bir şiir okuyarak Akif’in edebi yönüne telmihte bulundu.
Unutulmayan büyük üstat, milli mücadeleyi destanlaştıran, milletimizin değerlerini en özel ve güzel biçimde özetleyen İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni dualar eşliğinde sona erdi.

29 Aralık 2014 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri