Haberler

Kitapların Deryasına Kâğıttan Gemilerle Yoldayız

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri okumaya verdiği değer ve titizlikle küçük üyelerini kitapla buluşturmaya devam ediyor.

Kütüphanesinde yer alan çocuk edebiyatından kişisel gelişime; Türk romanından dünya edebiyatına; tarih araştırmalarından şiir kitaplarına kadar okuyucusuna geniş yelpazede okuma fırsatları sunan Bilgi Evleri üyelerini kitapla tanıştırmaya devam ediyor. Teknoloji çağının getirdiği hızlı erişim, internetten bilgi bulma kolaylığı vs. gibi sebeplerle kitabın kokusunun dahi unutulmaya yüz tuttuğu günlerde kitap sevgisi aşılama yolunda üyelerini güdüleyen Bilgi Evleri kitabı hayatın merkezi haline getirmeye çalışıyor.
Her yıl düzenlenen kitap fuarına küçük kitap kurtlarıyla katılan Bilgi Evleri bu yıl da Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 33.'sü düzenlenen fuarda yerini aldı. Beyazıt Meydanı'nda kurulan çadırda açılan ve birbirinden renkli kitapların sergilenmesine ev sahipliği yapan fuar Bilgi Evleri üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Akçağ, Çağrı, Hayat, Hisar, Kaknüs, Kitabevi, İpek, İnkılab, Nesil, Nar ve Timaş gibi pek çok yayınevinin stant kurduğu çadırda tam bir kitap şöleni yaşandı.
Fuarda çeşit çeşit, renk renk, boy boy kitaplarla her yaştan çocuğa hitap eden eserler üyeler tarafından beğeni ile karşılandı. Pek çok yayınevinin yanında uzun kuyruklar halinde kendilerinde olmayan kitapları inceleyen üyeler günün sonunda yorgun fakat bir o kadar da mutlu bir şekilde fuar alanından ayrıldılar.

18 Temmuz 2014 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri