Haberler

Dostluk Kazandı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından organize edilen 3 ile 8. Sınıf arası öğrencilerin katıldığı Bilgi Evleri yaz etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen futbol turnuvası gerçekleştirildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu yıl da beşincisi gerçekleştirilen ve bir hafta boyunca devam eden Bilgi Evleri Arası Futbol Turnuvası büyük bir coşku ve heyecanla Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde yapıldı.

23 Haziran Pazartesi başlayan futbol turnuvası 27 Haziran’da oynanan final müsabakasıyla son buldu.

Turnuva boyunca çekilen kuralar neticesinde maçlar şu şekilde oynandı. İlk turda Veliefendi -Yenidoğan Gökalp, Merkezefendi - Sümer Bilgi Evleri karşılaşırken Seyitnizam Bilgi Evi çekilen kura sonucu direk ikinci tura geçti. İkinci turda Veliefendi - Merkefendi, Yeşiltepe - Seyitnizam Bilgi Evleri karşılaştı. Zorlu ve çekişmeli mücadelelere sahne olan yarı final maçlarında galip gelen Merkezefendi ve Yeşiltepe Bilgi Evleri final oynamaya hak kazandı. Final maçı ise kardeşlik ve dostluk havası içinde geçti. Yeşiltepe Bilgi Evi 1-0’lık galibiyeti ile kupayı kendi bilgi evine taşıdı. Rekabetin ve mücadele ruhunun yanında daha önceki turnuvalarda olduğu gibi sevgi, kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik duyguları da sahadaki yerini almış oldu.

Maçın bitimiyle kupa törenine geçildi. Burada öğrencilerin açmış olduğu “Sevgi, bilgi ve dostlukla 10.yıla yürüyoruz.” pankartı turnuvaya damgasını vurdu. En centilmen takım seçilen Veliefendi Bilgi Evi kupasını sağlık hizmetleri personeli hemşire Nuray Üngüder ve Hasan Doğan Spor Tesisleri sorumlusu Mehmet Gençoğlu’nun elinden aldı. Üçüncülük ödülünü kazanan Seyitnizam Bilgi Evi kupa ve madalyalarını Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aydın’ın elinden alırken, ikinci olan Merkezefendi Bilgi Evi kupa ve madalyalarını Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan’ın elinden aldı. Birinciliği kazanan Yeşiltepe Bilgi Evi oyuncularına kupa ve madalyalarını ise Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Ömer Arısoy takdim etti. Fair playin ön plana çıktığı maçların ardından çekilen toplu resimlerle turnuva sona erdi.

Bilgi evleri Koordinatörü Veli Koç altı hafta sürecek yaz etkinliklerimize kulüp faaliyetleri, atölye çalışmaları, grup çalışmaları, eğitici ve eğlendirici gezilerin yanı sıra bilgi yarışması, münazara, masa tenisi turnuvası, satranç turnuvasıyla devam ediliyor dedi.

27 Haziran 2014 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri