Haberler

Bir Yıla Değen Bir Gün…

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri her yıl geleneksel olarak düzenlediği üçüncü Bilge Nesil Pikniği Çekmeköy’de gerçekleştirdi.

Yoğun ve tempolu geçen bir dönemin ardından bilge nesil üyeleri yapılan piknikte gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Sabahın erken saatlerinde piknik alanına ulaşan üyeler önce zengin bir mönüden oluşan kahvaltılarını yaptılar. Kahvaltının ardından serbest oyunlara geçildi. Enfes doğa manzarası içinde ip atlama, futbol, voleybol, yakartop, renkli istop gibi geleneksel oyunlarla yorgunluklarını atan üyeler pikniğe apayrı bir güzellik kattı.
Son derece samimi ve sıcak bir ortamda geçen piknikte öğlen saatlerinde yenen yemekten sonra toplu oyunlara geçildi. Önce çuval yarışı, daha sonra yumurta yarışı ve son olarak halat çekme yarışması yapıldı. Yarışmalarda birinci gelenler tek tek tanıtılarak tebrik edildi. Eğlenceli ve hareketli sahnelerin yaşandığı bu oyunlardan sonra pikniğin son kısmına gelinmiş oldu.
Akşam saatinin yaklaşması ile birlikte çekilen toplu resimlerin ardından üyeler tatlı yorgunluklarının yanı sıra büyük bir mutlulukla bilgi evlerine dönüş yaparken bir sonraki yıl yine böyle güzel bir organizasyonda buluşmak üzere sözleştiler.

23 Haziran 2014 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri