Haberler

İyi Bir Yazar Olmak İyi Bir Okur Olmakla Başlar…

Bilgi Evleri üyeleri, ‘Gençlerle Baş Başa’ programı için 25 Ocak Cumartesi Günü saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuk edebiyatı yazarı Melih Tuğtağ ile buluştu.

Birbirinden değerli yazarlarla buluşup tanışma fırsatı yakalayan üyeler yine çok eğlenceli bir yazarla bir araya gelerek, onun birikiminden faydalanma olanağına sahip oldu. Öğrencilere sevimli bir üslupla seslenen yazar ''cankadaş'' diyerek gülüşmelerle sohbetine başladı. Çocukların dünyasına onların dilini bilmekle girilebileceğini söyleyen yazar kendi hayat hikâyesinden de küçük kesitler sundu. Zeytinburnu’na çok da yabancı olmadığını ve Zeytinburnu Faruk Timurtaş Ortaokulu mezunu olduğunu belirten yazar kendini Zeytinburnu sakini olarak tanımladı. Kitap yazmak için çok iyi bir okur olunması gerektiğini vurguladı ve kendi kitabını yazarken çok eğlendiğini söyledi. Bunların yanı sıra söyleşi sırasında çocuklarla çok eğlenceli doğaçlama bir hikâye de oluşturan Tuğtağ, iyi bir yazar olmak için öncelikle güzel ve sağlan hikâye karakterleri oluşturmanın gerekliliğine dikkat çekti.
Hayatı gözlemlememiz gerektiğini vurgulayan yazar kitabının da bu gözlemler sonucunda ortaya çıktığını dile getirdi.

Yazarımız Melih Tuğtağ bu organizasyondan memnuniyetini dile getirerek, söyleyişini kitaplarını imzalayarak tamamladı. Yeni bir yazarla tanışmanın mutluluğunu paylaşan üyeler bu bol gülmeceli ve eğlenceli sohbetten mutlu bir şekilde ayrıldılar.

27 Ocak 2014 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri