Haberler

Zeytinburnu Bilgi Evleri Akvaryum’da…

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, eğitici ve kültürel nitelikteki gezileriyle üyelerinin sosyal gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

23 Aralık 2013 ile 17 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenen ve 2.000 başarılı bilgi evi üyesinin katılması planlanan İstanbul Akvaryum Gezisi’ne yoğun ilgiden dolayı kontenjanlar ilk haftadan doldu.
Her gün 90 bilgi evi üyesinin katıldığı Akvaryum Gezisi’nde üyeler, dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, gezi güzergâhı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenilerinden olan akvaryumu gezdiler.
Yaklaşık 1.500 çeşit, toplamda 15 bin adet kara ve deniz canlısı bulunan gezi alanında dolaşan üyeler mavi dünyanın kapılarını aralayarak caretta caretta, dantelli müren, inek burunlu vatoz, kırmızı aslan balığı, palyaço balığı, napolyon balığı, kırmızı karınlı pirana ve devasa köpekbalıklarını meraklı gözlerle yakından inceleme fırsatı buldular.
Birçok üyenin hayatlarında ilk kez akvaryum gezisine katılmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığı organizasyonda Belediye Başkanı Murat Aydın, kısa sürede tüm kontenjanları dolduran üyelere ve ailelerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

11 Ocak 2014 Cumartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri