Haberler

Bilgi Evleri’nden Yaz Dönemi Etkinliklerine Coşkulu Kapanış

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin 17 Haziran’da başlayan ve 40 gün süren ‘Yaz Dönemi Etkinlikleri’ 19 Temmuz 2013 Cuma günü ZKS’de yapılan coşkulu kapanış töreniyle sona erdi. Kulüplerden gezilere; yarışmalardan turnuvalara kadar birbirinden güzel ve dolu dolu geçen yaz dönemi etkinlikleri Bilgi Evleri üyelerinin hazırladığı birbirinden güzel gösterilerle sona erdi.

Yaz Döneminde Bilgi Evi üyeleri Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, Bahçelievler Kocasinan İtfaiyesi, Yeşilköy Havacılık Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi gezileriyle, gezerek öğrenmenin keyfini çıkardı.

Yapılan etkinliklerdeki turnuvalarda dereceye giren, kulüplerde başarılı üyelerin ödüllendirildiği, Bilgi Evi üyelerinin hazırladığı renkli tören, davetli izleyicilerden büyük beğeni topladı. Üyelerin yanı sıra velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törende çocukları ödül kazanan veliler çocuklarının mutluluğuna ortak oldular. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Ömer Arısoy, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aydın ile Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç’un katılımıyla gerçekleşen coşkulu törende, üyelerin azimli çalışmaları törende verilen ödüllerle onurlandırıldı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Ramazan dolayısıyla konuşmasını kısa tutarak törene katılan tüm katılımcıların Mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Bilgi Evleri’nde bu güzel organizasyonları yapmayı sağlayan Zeytinburnu halkına da teşekkür etti.

Yaz döneminde açılan 18 farklı olmak üzere toplam 31 kulüpte birer üyenin ödüllendirildiği kulüp çalışmalarının yanı sıra, yedi bilgi evi arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuva sonuçlarının da şu şekilde oldu:

Masa Tenisi Turnuvası Sonuçları :
1. Ramazan Akarsu Merkezefendi Bilgi Evi
2. Yunus Onur Seyitnizam Bilgi Evi
3. Görkem Çetin Beştelsiz Bilgi Evi

Münazara Sonuçları:
Yeşiltepe Bilgi Evi’nden, Eda Ersoy, Yaren Fatma Özgan, Merve Kaya’dan oluşan grup birinci oldu.

Satranç Turnuvası Sonuçları:
1. Ali Sezer Şahin Beştelsiz Bilgi Evi
2. Ali Topçu Beştelsiz Bilgi Evi
3. Yunus Onur Seyitnizam Bilgi Evi

Bilgi Yarışması Sonuçları:
Yeşiltepe Bilgi Evi’nden, Göker Kaya, Ersin Akbulut, Derya Öz, Şilan Boğa’dan oluşan grup birinci oldu.

Voleybol Turnuvası Sonuçları:
1. Merkezefendi Bilgi Evi,
2. Yeşiltepe Bilgi Evi,
3. Veliefendi Bilgi Evi,
En centilmen takım: Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi,
Filenin Sultanı: Merkezefendi Bilgi Evi’nden Ceyda Tekin oldu.

Futbol Turnuvası Sonuçları:
1.Merkezefendi Bilgi Evi,
2.Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi,
3.Yeşiltepe Bilgi Evi,
En centilmen takım: Veliefendi Bilgi Evi,
En değerli oyuncu: Merkezefendi Bilgi Evi’nden Recep Taş oldu.

22 Temmuz 2013 Pazartesi

Diğer Haberler

Geri