Haberler

“Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın”

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından geleneksel Türk sporlarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’ni üyelerimiz ziyaret ederek keyifli bir gün geçirdi.

Bilgi Evleri üyeleri, okçuluk, yağlı güreş, şalvar güreşi, kuşak güreşi, aba güreşi, mas güreşi, mangala, aşık atma, atlı cirit, kökbörü, atlı okçuluk olmak üzere 12 geleneksel spor dalında müsabakalar yapıldığı Etnospor Kültür Festivali’ne katıldı.
Festival alanına kurulan 16 Türk devleti ve topluluğunun çadırlarını inceleyen üyelerimiz; unutulmaya yüz tutmuş yaklaşık 60 geleneksel el sanatını atölyesinde uygulamalı olarak görme imkânı buldu.
Kökbörü, atlı okçuluk, pato ve cirit müsabakalarının yoğun ilgi gördüğü festivalde üyelerimiz de ok atarak heyecanlı dakikalar yaşadı.
Topaç, çember, misket, ip atlama, salıncak, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışı, kaşık kukla, masal, bilmece-mani küpleri, ,seksek, çocuk tiyatrosu, mendil kapmaca ve birdirbir gibi geleneksel çocuk oyunlarının da yer aldığı festivalde üyelerimiz keyifli vakit geçirdi.

08 Ekim 2019 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri