Haberler

“Sıfır Atık” Projesi Bilgi Evlerinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan 'Sıfır Atık' projesi Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinde hayata geçirildi.

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atık oluşumunun engellenmesi amacıyla hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” Bilgi Evlerinde de uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında Bilgi Evleri içerisinde belirlenen noktalara renk skalasına göre geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Cam, kağıt, plastik, metal, organik ve geri dönüşemeyen atıkları kaynağında ayrı ayrı toplanmak üzere, üyelerin ve ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği şekilde kutular yerlerini aldı. Atık piller ve mavi kapaklar için de ayrı ayrı konumlanmış atık kutuları Bilgi Evlerimizde. Ayrıca masa altı çöp kutuları da kaldırılarak, oluşacak tüm çöplerin ayrıştırılması için çaba sarf edilecek.

Atıkların kontrol edilmesi ve gelecek nesillere temiz bir çevre hedefiyle çalışmalarımız hızla devam edecektir. Bilinçli ve doğru uygulama için tüm Bilgi Evlerimizde üyelerimize proje detayları anlatılarak “Sıfır Atık” Projesini tam uygulayan çevre dostu yapılar arasında yerimizi almış olacağız.

30 Eylül 2019 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri