Haberler

Bilgi Evleri Yaz Tatili Keyfi Kapanış Töreniyle Sona Erdi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin, üyelerine yaz boyu tatillerini dolu dolu geçirmesi amacıyla sunduğu Yaz Etkinlikleri, eğlenceli ve bilgi dolu temposuna yakışır bir veda töreniyle son buldu.

Sanat atölyelerinden gezilere, kulüp faaliyetlerinden yarışma ve turnuvalara kadar birbirinden güzel etkinliklerle dolu dolu geçen yaz dönemi; Bilgi Evi üyelerinin hazırladığı muhteşem gösterilerle tamamlandı.


Yaz tatili boyunca üyelerimiz, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul Deniz Müzesi, Atatürk Arboretumu, Miniatürk, Topkapı Sarayı Müzesi, Türk Dünyası Kültür Mahallesi ve Topkapı Trafik Eğitim Parkı gezileriyle yaşadıkları şehrin kıymetli mekânlarını ziyaret etti. Atölye ve kulüp çalışmalarıyla yeteneklerini ortaya çıkaran üyelerimiz sosyal ve kültürel paylaşımlarıyla da kendi yaş gruplarıyla iletişimlerini geliştirmek için güzel bir ortamda buluştular. Spor aktiviteleri de unutulmayan Bilgi Evlerinde çeşitli branşlarda turnuvalar düzenlendi ve derece alan üyelerimiz ödüllendirildi.


Turnuvalarda dereceye giren, atölye ve kulüplerde başarı gösteren üyelerin ödüllendirildiği törene veliler de yoğun katılım göstererek ödül alan çocuklarının mutluluğuna ortak oldu. Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Sayın Ömer Arısoy’un katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde Başkan Yardımcısı Sayın Sertaç Güleç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Nurullah Yaldız, mahalle muhtarlarımız ve ilçemizde bulunan okul müdürleri de üyelerimizi yalnız bırakmadılar. Başkan Arısoy, üyelerimiz için ellerinden gelenin en iyisi için çaba gösteren Bilgi Evlerinin tüm personeline teşekkür ederek yaz etkinliklerine katılan tüm öğrencileri tebrik ettiğini bildirdi.

Yaz Etkinlikleri kapsamında 16 farklı başlıkta açılan kulüplerde ve 11 farklı başlıkta açılan atölyelerde birer üyenin ödüllendirilmesinin yanı sıra, Bilgi Evleri arasında kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuva sonuçları da şu şekilde oldu:

2019 Yaz Etkinlikleri Ödül Alan Üyeler.

05 Ağustos 2019 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri