Haberler

Bilgi Evi Üyeleri şehri keşfetmeye devam ediyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında şehrimizin eğitici ve öğretici faydaları olan önemli yerleri ziyaret etmeye devam ediyor.

Gelecekte trafiğin bir parçası olacak üyelerimizi bilinçlendirmek ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak adına Topkapı Trafik Eğitim Parkı gezisini gerçekleştirdi.

Çocuklar için tasarlanmış trafik işaretleri, sinyalizasyonları, bisiklet yolları, yaya geçitleri, hemzemin geçit, yaya kaldırımları ve eğitim laboratuvarları bulunan trafik eğitim parkında, üyeler hem öğrendiler hem de eğlendiler. Üyeler verilen teorik eğitimden sonra, mevcut akülü araçlar ile trafik parkı içinde öğretmenlerinden uygulamalı eğitim aldı. Direksiyon başına geçen Bilgi Evi üyleri bir hayli heyecanlıydı.

Bir diğer gezimiz ise Topkapı Kültür Parkı’nda kurulan Türk Dünyası Kültür Mahallesi’ne oldu. Topkapı’da yer alan Kültür Parkı’nı ziyaret eden üyelerimiz burada sergilenen Türk Dünyasına ait eserleri inceledi, obayı ziyaret etti, içerisinde vakit geçirdi. Türk Dünyası ile kültür köprüsü kuran bu mahallede ülkelere ait eserler sergileniyor, kurslar veriliyor.

Çekilen hatıra fotoğrafı ile keyifli ve eğitici bir gezi günümüz daha tamamlandı.

12 Temmuz 2019 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri