Haberler

Canlı Bitki Müzesi’nde Keşif

Bilgi Evi üyeleri, doğal hayatın en güzel örneklerinden olan Atatürk Arboretumu’nu keşfetti.

Bilgi Evleri üyeleri, yaz etkinlikleri gezilerinde bambaşka bir mekân için yola çıktı. Doğal hayatın en güzel örneklerinden olan Atatürk Arboretumu’nu keşfetti. İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Bahçeköy’de bulunan Atatürk Arboretumu; 296 hektarlık bir alana kurulmuş, şehrin içinde saklı kalmış bir cennet. Üyelerimiz; eğitim ve bilimsel yanları ağır basan, emek ve sabırla meydana getirilmiş bu canlı bitki müzesinde tüm gün gözlem yaptı.

Gezi sırasında üyelerimiz okullarda öğrendikleri teorik bilgileri pratikte de görme imkanı buldular. Bitki anatomisi ve fizyolojisi konusunda yerinde gözlem yaparak öğrendiklerini pekiştirdiler. Bilimsel araştırma ve gözlem amacıyla bitkilerin titizlikle yetiştirildiği bu cennet arboretumda, üyelerimiz dikkatli bir şekilde bir araya getirilmiş olan ağaç ve diğer odunsu bitkileri gözlemledi.

Üyelerimiz, bu sıcak yaz günlerinde doğa havası ile serinleyerek tüm gün hem bu canlı müzeyi gezdi hem de eğlenceli, stressiz bir gün geçirdi. Bol bol hatıra fotoğrafı çeken üyelerimizin keyfi yerindeydi.

05 Temmuz 2019 Cuma

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri