Haberler

Kitapseverler Ödüllerine kavuştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin bu yıl 15’incisini düzenlediği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Ödül Töreni Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin bu yıl 15’incisini düzenlediği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Ödül Töreni; Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Öz, Belediye Meclis Üyesi Fikret Tuncer, Zeytinburnu Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurullah Yaldız, mahalle muhtarlarımız, değerli yazarlarımız Kasım Tiryaki ve Martı Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Tamer Topaloğlu, okul idarecileri, Bilgi Evi üye ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Genç, yaşlı, öğrenci, çalışan birçok vatandaşımızın katılımıyla bu yıl gösterilen ilgi her zamankinden daha fazla oldu. 8.457 Bilgi Evi üyesinin başvurduğu yarışmada katılımcılar dört grup için belirlenen 20 kitabı 61 günde okuyarak ÖSYM standartlarında hazırlanan bir sınava tâbi tutuldular. Sınav sonucunda 44 üye dereceye girdi.

Zeytinburnu Belediyesince düzenlenen 15. Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında birinci grupta Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden Ahmet Kerem Kara birinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Bengisu Adıyaman ikinci, Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evinden Arda Balıkçıoğlu üçüncü oldu.İkinci grupta Seyitnizam Bilgi Evinden İkra Sude Kurt birincilik, Merkezefendi Bilgi Evinden Emir Talha Kurt ikincilik, Beştelsiz Bilgi Evinden Nehir Güngör üçüncülük ödülünü kazandı.Üçüncü grupta Seyitnizam Bilgi Evinden Sara Yetiş birinci, Beştelsiz Bilgi Evinden Yusuf Savcı ikinci ve Seyitnizam Bilgi Evinden Mehmet Ay üçüncü oldu. Dördüncü grupta ise Beştelsiz Bilgi Evinden Fatma Üstün birincilik, Yeşiltepe Bilgi Evinden Burcu Çelik ikincilik, Yeşiltepe Bilgi Evinden Emel Öğretici üçüncülük ödülünü kazandı.

Zeytinburnu Belediyesi Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasında dereceye girenlere, toplamda 47 bin 400 TL para ödülü verildi. Ayrıca ilk üç dereceye giren üyeler, ailelerinden iki kişiyle birlikte (toplamda 36 kişi) 5 gece 6 gün sürecek olan Çanakkale Assos Yaz Kampı'na katılacaklar.I. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

II. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

III. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

IV. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

25 Mart 2019 Pazartesi

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri