Haberler

Zeytinburnu’nun Kitapseverleri Bu Yarışmada Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin bu yıl 15’incisini düzenlendiği Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın sınavı 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.

I. ve II. Grup okurların 7’şer kitabı, III. ve IV. grup okurların 6 kitabı 61 günde okuyarak hazırlandığı kitap okuma yarışmasının gerçekleşmesinde Zeytinburnuluların kitap tutkusu önemli bir etkiye sahip. Genç, yaşlı, öğrenci, çalışan birçok vatandaşımızın katılımıyla bu yıl gösterilen ilgi her zamankinden daha fazla oldu. 8.457 başvuru ile rekor katılım gerçekleşti.

Sınav günü katılımcı öğrenciler kadar katılıma teşvik eden aileler de çocukları için sınav binası dışında ter döktü. 7 kitaplık seçkiyi okuyarak sıkı bir sınav hazırlığı yapan katılımcılar şimdi de sınavın sonuçlarının açıklanacağı büyük günü sabırsızlıkla bekliyor.

Geleneksel hale gelen yarışmada dereceye giren katılımcılar, 23 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek törende ödüllerine kavuşacak. İlk 3 dereceye giren yarışmacılarımızı para ödülünün yanında 5 gece 6 gün sürecek muhteşem bir Çanakkale Yaz Kampı bekliyor.

Dereceye girenlerin ödül töreninde ilan edileceği sınavın sonuçlarına, Zeytinburnu Belediyesi resmi web sitesi www.zeytinburnu.istanbul ile Zeytinburnu Bilgi Evleri web sitesi www.bilgievi.org.tr adreslerinden ulaşılabilecek.


I. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

II. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

III. ve IV. Grup Tüm Sonuçlar İçin Tıklayınız.

19 Mart 2019 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri