Haberler

Geleceğin Öykücüleri Ödüllerine Kavuştu

Seminer, söyleşi ve yarışmalarla Zeytinburnululara birçok kültürel faaliyet sunan Bilgi Evlerinin, öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmak ve genç yazarların ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla düzenlediği öykü yarışması; her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılıma sahne oldu.

Bugüne kadar elde edilen katılımların en üst seviyesine ulaşılarak 2.386 öykünün bir araya geldiği yarışmada Prof. Dr. M. Fatih Andı, Cemal Şakar, Sedat Demir, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü, Handan Acar Yıldız ve Burcu Bayer’den oluşan seçici kurul, öyküleri büyük bir titizlikle değerlendirdi. Binlerce öykünün arasından ödül kazanan eserleri belirlemek hiç de kolay olmadı. 5. Öykü Yarışması Ödül Töreni ile birlikte dereceye giren öyküler sırasıyla açıklandı. Heyecanlı bekleyiş, dereceye giren öykülerin açıklanmasıyla yerini büyük bir sevinç ve mutluluğa bıraktı.

Bilgi Evleri 5. Öykü Yarışması’nda Ramazan Şengül, Abdurrahman Karabulut ve Muharrem Demirci birincilik ödülüne; Rümeysa Bulut, Aslı Özkan ve Hakkı Yanık ikincilik ödülüne; Muhammet Vardar, Bilgehan Tuğrul ve Şebnem Şençağlayan da üçüncülük ödülüne layık görüldü. Dereceye giren Bilgi Evi üyelerinin ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu takdim etti. Dereceye giren öykülerden oluşan “Ödüllü Öyküler” isimli kitap ise tüm misafirlere hediye edildi.

Ayrıca ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz, ailelerinden iki kişiyle birlikte 5 gece 6 gün sürecek olan Çanakkale Yaz Kampı’na katılma hakkı kazanmıştır.

“Zeytinburnu Duygularını Geleceğe Aktarıyor”

Ödülleri taktim eden İskenderoğlu, ” Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde 5. Öykü Yarışması Ödül Töreni’ni gerçekleştirdik. Zeytinburnu Bilgi Evleri olarak farklı alanlarda kültür ve sanatla ilgili yarışmalarımız gelenekselleşerek devam ediyor. Her yıl öğrencilerimizin de yetişkinlerimizin de ilgisi çoğalarak katılımcı sayısı artıyor. Zeytinburnu duygularını geleceğe aktarıyor ve geleceğin Türkiye’sine yazan, okuyan ve sanat yapan bir Zeytinburnu göstermek istiyor. Bu güzellikleri yaşatan Rabb’ime şükürler olsun. Belediyecilikte bir sosyal alan vardır bir de kültür sanatla ilgili alan vardır; o boyutlarını da hiç ihmal etmiyoruz. Onda da yine bu işi en iyi yapmanın mücadelesini veriyoruz.” diye konuştu.

İşte ödül almaya layık görülen öyküler ve eser sahipleri:

Tüm Dereceleri Görmek İçin Tıklayınız...

12 Mart 2019 Salı

Fotoğraflar

Diğer Haberler

Geri